//V sobotu proběhne velký jarní úklid Brna

V sobotu proběhne velký jarní úklid Brna

Stovky dobrovolníků již tuto sobotu uklidí Brno a okolní přírodu od odpadků a černých skládek v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Město Brno již čtvrtým rokem převzalo záštitu nad toutu dobrovolnickou úklidovou akcí v rámci které stovky dobrovolníků a dobrovolnic po celé České republice uklízejí nepořádek a čistí města a jejich okolí. V Brně je letos nahlášeno sedmdesát míst, která občané plánují vyčistit. Patří mezi ně například úklid Wilsonova lesa, Stránské skály, Kraví hory, Kamenného vrchu nebo Červeného kopce. Do akce jsou jako každý rok zapojeny celé školy, spolky i skupiny občanů.

Všichni registrovaní účastníci obdrží úklidový materiál, konkrétně přes čtyři a půl tisíce plastových pytlů na odpad a téměř čtyři tisíce párů rukavic. Svoz vysbíraného odpadu poté proběhne na začátku příštího pracovního týdne. Množství materiálu, který dobrovolníci při úklidu spotřebují, každoročně narůstá – s tím, jak se každý rok akce účastní více a více lidí. Organizátoři očekávají, že letos rovněž padne každoročně překonávaný rekord.

Zde si můžete prohlédnout interaktivní mapu úklidů 2018: www.uklidmecesko.cz

Napsal/a: Lucie
Zdroj: MMB
Foto: Jana Vraspírová