//V Brně otevřel kouzelnický mág unikátní Balónkový Palác

V Brně otevřel kouzelnický mág unikátní Balónkový Palác

Jeden z nejlepších světových balonkových mágů Tomáš Okurek (34), jehož výrobky slavily úspěch i ve věhlasném Las Vegas, otevřel v Brně unikátní Balónkový Palác. Jeho díla tak nyní mohou obdivovat nejen zpěvačky Helena Vondráčková, Ilona Csáková nebo kouzelník s lepícími páskami Michal Nesvadba, ale i ostatní zájemci.

„Vhledem ke covidové situaci jsem se ocitl bez práce. Takže jsem si řekl, kdy jindy si splnit svůj sen a mít vlastní showroom, ve kterém bych lidem ukázal, co vše se dá s nafukovacími balonky dělat, než v současné době. Namísto toho, abychom s přítelkyní Michalou (30) doma naříkali, že nemáme práci, založili jsme v České republice ojedinělý Balónkový Palác,“ říká Tomáš Okurek.

Zásluhou jeho rodiny i přátel zprovoznil vhodné prostory před brněnským Tescem pod vlakovým nádražím už za měsíc. Zájemce u vstupu do paláce přivítá balonkový Harry Potter, následuje balonkový bar s pestrou nabídkou samotných balonků a výrobků, jakými jsou například velký plameňák, ananas, palma nebo papoušek. Na výběr je zde k zakoupení velké množství nejrůznějších zvířátek, ale i foto koutek, laděný v současné době do vánoční pohody. Obchodu vévodí otáčející se balonkový kolotoč. V paláci pořídíte nafukovací dárky i na nejrůznější oslavy.

„V patře budou probíhat akce, během kterých se naučí zájemci s balonky pracovat. Třeba takového pejska dokážu vyrobit za pět vteřin. K narozeninový oslavám jsou potom určeny dvě místnosti. V jedné mohou od svých ratolestí odpočívat rodiče u kávy zdarma, ve druhé místnosti budou děti tvořit s balonky i z tolik oblíbeného slizu.“

Kupující nemusí mít strach, že by jim výtvory z nafukovacích balonků doma nevydržely. Kvalitní, a hlavně pevné balonky, zde mají z Itálie a Kanady. Jsou navíc stoprocentně ekologické a rozložitelné.

„Naše díla vydrží týdny, měsíce a nedávno jsem se dozvěděl, že má jedna rodina doma ještě medvěda z loňských Vánoc. Vždycky záleží na tom, jak moc je balonek nafouknutý. Pokud se s ním neumí pracovat, je mnohem větší šance, že praskne. Proto si nás, jako profesionály, lidé a firmy najímají. Naše práce je umělecká činnost. Nejde jen o nafouknutí samotných balonků. Na druhou stranu lze z nich vyrobit i technické přístroje, což mě ohromně baví. Přítelkyně Míša tvoří naopak raději abstraktní díla,“ prozrazuje Tomáš Okurek.

Výtvory z dílny Tomáše se může pochlubit třeba zpěvačka Helena Vondráčková, která dostala nafukovacího německého ovčáka Elsu. Obrovské srdce dělal Iloně Csákové a figurky naši první Popelce – herečce Evě Hruškové. Landa se zase pyšní velkým červeným kalichem a Antonín Panenka si může pokopávat se zelenobílým fotbalovým míček v klukových barvách Bohemians Praha. Nejznámější český youtuber Jiří Král má pro změnu obrovský ovládač k playstationu 4., dárky z nafukovacích balonků dostala česká Barbie – Gabriela Jiráčková. Ta dokonce před pár dny navlékla na prst snubní prstýnek právě z nafouknutého balonku. Velkou poctu Tomášovi vysekl dokonce i herec a výtvarník Michal Nesvadba.

„Málem jsem dostal od jedné z jeho fanynek facku. Řekla mi, že jsem s těmi balonky skoro tak dobrý jako pan Nesvadba. Odpověď byla v tom smyslu, že jsem si naprosto jistý, že jsem s nimi lepší. A málem přišla rána. Když jsem to Michalovi říkal, tak se tomu hodně smál. On totiž s balonky, natož nafukovacími, nikdy netvořil, i když si to řada lidí myslí. Ke svým skvělým výrobkům totiž používá jen lepící pásku,“ dodává s úsměvem Tomáš Okurek.  

Zdroj a foto: Petr Podroužek