//Unikátní burza krojů na Podluží

Unikátní burza krojů na Podluží

V sobotu 13. května se poprvé na Podluží uskuteční zcela netradiční akce pro všechny zájemce o lidové kroje. Řeč je o burze krojů na Kulturním domě v Prušánkách, která bude probíhat od 10 do 16 hodin. Cílem této akce je podpořit lidové tradice, udržení tradičních krojů na Podluží a přispět k zájmu mládeže věnovat se folklóru.

Kromě prodávajících se Burzy krojů zúčastní i výrobci různých krojových součástí, u kterých si zájemci mohou objednat výrobu. Burza tak představuje unikátní setkání lidí s vášní pro tradiční kulturu a kroje, kteří se snaží o jejich udržení pro další generace. Nad událostí převzal navíc záštitu svazek obcí Region Podluží. Registrace a přihlašování účastníků je již nyní možné na webových stránkách Obce Prušánky.

“Kroje jsou symbolem naší kultury a tradice, které se snažíme udržet. Bohužel, pořízení krojů může být velmi drahé, což mnohé lidi odrazuje. Chtěli bychom tuto překážku překonat a podpořit lidi, kteří chtějí nosit tradiční kroje.Je důležité, abychom si vážili našich kořenů a tradic. Burza krojů nám pomůže udržet naše kulturní dědictví živé,” dodává starosta obce Prušánky Zbyněk Němeček (Piráti).

Zdroj a foto: Obec Prušánky