//Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích. Přijedou Čechomor, Lucie Bílá, Wohnout a spousta dalších interpretů.

Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích. Přijedou Čechomor, Lucie Bílá, Wohnout a spousta dalších interpretů.

Hudba na vinicích spojí už počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu nejen stran veřejnosti, ale i předních českých muzikantů, se v nadcházejícím roce bude konat v pěti lokacích od jara až do podzimu. Do oceňovaných vinařství se vrátí David Koller, Tomáš Klus, Čechomor, Queenie, Horkýže Slíže, Mig 21 nebo Pokáč. Nově zahrají Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny. Vstupenky na čtyřicet jedna jednotlivých koncertů jsou k zakoupení na webu hudbanavinicich.cz.

Delikátní vína a hudba předních českých interpretů se letos propojí v pěti lokalitách: ve Vinařství Sonberk u Popic, ve Vinařství Château Valtice ve Valticích, ve Vinařství LAHOFER u Dobšic, ve Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích a v ústeckém kraji ve Vinařství Johann W u Třebívlic. Hudbu na vinicích zahájí kapela Wohnout 5. května v Třebívlicích, která ji zároveň 30. září zakončí ve Valticích. Svými skladbami kulisy moravských a českých vinic rozezní také Lucie Bílá, Tomáš Klus, Vašo Patejdl nebo skupina Jelen – slavící 10 let existence, slovenští bouřliváci Horkýže slíže, MIG 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem či funkoví Monkey Business.

„Trend hudby ve vinicích v zahraničí úspěšně funguje několik let. My jsme naší sérii zakládali v kovidovém období a jsme neskutečně vděční, že vzbudila tak masivní zájem veřejnosti. Hudba na vinicích nabízí všem milovníkům vína, hudby a architektury jedinečný zážitek v okouzlujících zázemích jednotlivých vinařství a díky svému konceptu si získala i podporu regionů a obcí, ve kterých koncerty probíhají, stejně tak Vinařského fondu nebo CzechTourismu,“ přibližuje projekt za pořadatele Jakub Hrbáč a dodává: „Předchozí ročník navštívilo přes 30 000 tisíc lidí a už teď můžeme prozradit, že vstupenky na letošní sérii 41 koncertů mizí rychleji, než jsme si mysleli.“

Kromě milovníků hudby a dobrého pití si na své přijdou i obdivovatelé architektury. V Popicích u Mikulova na ně čeká neotřelá stavba jednoho z nejuznávanějších českých architektů Josefa Pleskota, ve Vinařství LAHOFER poté budova ve tvaru vlny od architektonického studia Chybik+Kristof. Château Valtice obklopené několika letohrádky s dalšími turistickými atraktivitami nabídne přes 170 druhů svých produktů. Značka Zlomek & Vávra v Boršicích u Blatnice potěší milovníky příběhů. Zakladatelé podniku byli dva hudebníci, kteří si takzvaně kápli do noty. Jejich synové se po návratu z cest za zkušenou vrátili pokračovat v řemesle svých otců. Jediná lokalita mimo Moravu, sídlo Vinařství Johann W, přivítá své fanoušky v amfiteátru pod hradem Házmburk.

Vstupenky jsou dostupné v síti xticket. Jednotlivé lokality nabízí i řadu turistických i gastronomických možností. Tipy na ně najdete – stejně tak jako odkaz na vstupenky – na webu: www.hudbanavinicich.cz.

O Hudbě na vinicích
Projekt Hudba na vinicích propojuje živou muziku se skvělým vínem, to vše přímo mezi vinicemi, v nádherných lokalitách českých a moravských vinařství. Nápad vzniknul v kovidovém období, kdy byl zákaz pořádat hudební festivaly, velké koncerty a akce. Letošní koncertní speciál bude probíhat od května do září.

Press centrum: https://bit.ly/presscentrumhudbanavinicich
Předprodej: www.xticket.cz/turne/35-hudba-na-vinicich-2023
Webové stránky: www.hudbanavinicich.cz
Facebook: www.facebook.com/hudbanavinicich

Zdroj a foto: HNV