//Tři tipy, jak spojit vánoční úklid a dobré skutky

Tři tipy, jak spojit vánoční úklid a dobré skutky

Odlehčete své skříni a vytříděným oblečením pomozte samoživitelkám a jejich dětem nebo lidem bez domova.

Zvláště pánské oblečení přijímá celoročně magistrátní sociální šatník na Křenové 20, odkud ho sociální kurátoři distribuují svým klientům, převážně lidem bez domova. Hodí se proto takové oblečení, které byste si sami vzali třeba na procházku se psem v zimě a v dešti – mikiny, bundy, trička, kalhoty, čepice, rukavice, pevné boty apod., naopak nevyužitelná jsou například saka nebo bílé košile. Vždy první středu v měsíci (aktuálně 7. prosince) čekají pracovníci na dárce od 16 do 20 hodin, přijít ale můžete i mimo tento den v běžných úředních hodinách. Podrobněji na brno.cz/socialnisatnik.

Dámské a dětské zimní oblečení, ale taky nádobí a další domácí potřeby, hračky nebo drogerii shromažďuje Vesna, která pomáhá rodinám v nouzi. Věci můžete nosit na Husovu 18a na nádvoří mezi Pražákovým palácem a Besedním domem ve středu, ve čtvrtek a v neděli od 11 do 17 hodin. Více na spolekvesna.cz.

Ponožky pro lidi bez domova shání Medici na ulici, spolek studentů všeobecného lékařství, který poskytuje zdravotní pomoc lidem v nouzi a na ulici. „Nejčastěji ošetřujeme chronické rány na dolních končetinách (bércové vředy apod.), ty potřebují zůstat pro správné hojení co nejdéle v čistotě a v suchu, což se hlavně v podzimních a zimních měsících těžce dělá. Ponožky nám v tomto úkolu pomáhají,“ vysvětlují medici svůj záměr a prosí veřejnost, aby čisté a neděravé ponožky všech velikostí i tvarů (kotníkové, vysoké, podkolenky apod., klidně i pár tvořený dvěma různými ponožkami) nosila do 22. prosince do podniku Tři ocásci na třídě Kpt. Jaroše. Další informace hledejte na facebook.com/Medicinaulici.

Zdroj: MMB