//Strážníci vyhledali muže, který brutálně zkopal důchodce na lavičce

Strážníci vyhledali muže, který brutálně zkopal důchodce na lavičce

Muž podezřelý z hrubého útoku neunikl večer brněnským strážníkům. Podle svědků, kteří oslovili projíždějící autohlídku městské policie, z nejasných důvodů brutálně zkopal seniora sedícího na lavičce.

V útoku prý pokračoval i poté, co se čtyřiašedesátiletý muž sesul k zemi. Napadený muž krvácel z obličeje, strážníci k němu proto hned zavolali zdravotníky. Dokázal jim však celou situaci věcně vylíčit a jeho známý útočníka výstižně popsal. Mladík prý muže obviňoval, že napadl jeho děti a chtěl je zabít. Důchodce si nařčení nedokázal nijak vysvětlit. Několik hlídek městské policie potom prohledalo park na Moravském náměstí a podezřelého osmatřicetiletého muže původem ze Slovenska našly.

K útoku se přiznal a zraněného penzistu označil za satana, který ubližuje dětem a vydloubává jim oči. Strážníci mu z dechu naměřili 1,42 promile alkoholu a jeho stav posoudili i zdravotníci. Po rozhovoru s ním usoudili, že má duševní potíže a potřebuje odbornou péči v psychiatrické nemocnici. Strážníci pro důvodné podezření z trestného činu předali případ státním policistům.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today