//Rybářská, Chodská, Žižkova. Radní dali zelenou posledním oblastem, kde letos začne platit rezidentní parkování

Rybářská, Chodská, Žižkova. Radní dali zelenou posledním oblastem, kde letos začne platit rezidentní parkování

Rezidentní parkování se 16. listopadu rozšíří o tři oblasti placeného stání. Pro letošní rok jde o poslední zapojování nových částí města do systému. Jedná se o oblasti Žižkova (1-16), Chodská (3-03) a Rybářská (1-21). Na jednání schválili radní poslední krok nutný k realizaci rezidentního parkování v těchto částech města.

„Harmonogram pro letošní rok jsme museli mírně upravit. I do realizace rezidentního parkování totiž na jaře zasáhl nouzový stav a s ním spojená omezení. Poslední tři oblasti, které letos plánujeme přidat podle harmonogramu, se nacházejí v Žabovřeskách, Králově Poli a v městské části Brno-střed. Všechny budou patřit do návštěvnické zóny C,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl

V oblastech Chodská, Žižkova i Rybářská budou návštěvníci platit za parkování ve všední dny v čase od 17 do 6 hodin. První hodina denně je zdarma, za každou další zaplatí 20 korun. Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech. Už dříve radní schválili harmonogram oblastí placeného stání pro příští rok. Podle něj by se rezidentní parkování mělo v roce 2021 rozšířit celkem do osmi oblastí.

Zdroj: MMB

Ilustrační foto: BRNO today