//Reprezentanti České republiky v kanoistice uspořádali besedu pro dětské pacienty FN Brno

Reprezentanti České republiky v kanoistice uspořádali besedu pro dětské pacienty FN Brno

Sportovci Adam Satke a Marie Němcová mají za sebou již řadu těch nejvýznamnějších ocenění v kanoistice, konkrétně sjezdu na divoké řece. Adam Satke získal v závodu týmů titul mistr Evropy 2019 a vicemistr světa 2018 a Marie Němcová je loňskou vicemistryní světa a Evropy v individuální soutěži.

Oba jsou bývalými pacienty Dětské nemocnice, a přestože už dětskému věku dávno odrostli, s tamním personálem dodnes udržují velmi přátelské vztahy. Právě na tomto podkladě se zrodil nápad zavítat k hospitalizovaným dětem a přiblížit jim tento zajímavý sport. Adam s Marií navštívili ve čtvrtek 30. ledna 2020 dětské pacienty v Mateřské a základní škole při FN Brno na Psychiatrické klinice FN Brno a LF MU a příští týden plánují také návštěvu přímo v Dětské nemocnici.

Závodníci brněnského klubu Spoj Brno s sebou přivezli i kánoi a veškeré vybavení, které si děti také mohly vyzkoušet. Oba mladí sportovci se podělili o své zážitky z loňského mistrovství Evropy a přiblížili dětem praktické aspekty tohoto sportu, včetně tréninků a péče o kánoi. „Na kanoistice velmi oceňuji, že je především o kamarádství a vzájemné podpoře i jednotlivých týmů mezi sebou, ne o tom, kdo kolik vydělá peněz,“ odpověděl na dotaz dětí Adam Satke.

Zdroj a foto: FN Brno