//Red Bull Pit Stop Challenge v Brně

Red Bull Pit Stop Challenge v Brně

Jak rychle dokážete se třemi kamarády vyměnit přední kola monopostu Formule 1? V rámci Red Bull Pit Stop Challenge Live budete mít v neděli 11. července na brněnském Výstavišti příležitost v sobě probudit mechanika a otestovat šikovnost svých rukou a také vyhrát lístky na závody Formule 1.

Během závodů F1 se o zastávku v boxech stará až dvacetičlenná posádka vyškolených mechaniků. Tři mají na starost každé kolo, dva zvedají monopost a zbytek řeší další detaily, které je třeba doladit. To všechno tým absolvuje i více než tisíckrát za sezónu, úkony má tak dobře naučené, že je to pro něj přirozené tak, jako je tanec přirozený pro baletní soubor. Jakékoliv zdržení či chybička v rámci rutiny může tým stát pódium nebo body.

Vyhrává nejrychlejší
Pro všechny fanoušky královské disciplíny motorsportu přináší Red Bull Pit Stop Challenge Live šanci být F1 blíž, než si kdy mohli pomyslet. Díky ní si totiž budete moci „sáhnout holýma rukama“ na monopost F1 a vyzkoušet, jaké to je vyměnit skutečná kola na reálném šasí formule o váze 880 kg. A to všechno s nástroji, které používají mechanici v týmu Red Bull Racing Honda. Čas hraje hlavní roli. Ze tří pokusů se vám počítá ten nejrychlejší a ten určí, na kterém místě se umístíte v konečné tabulce. Kompletní pravidla a podmínky soutěže najdete na stránce redbull.cz/pitstop.

O co se hraje?
Tři nejrychlejší týmy na každé zastávce získají merchandising Red Bull Racing Honda včetně zásoby energie. Celkově ten nejlepší pak obdrží lístky na zájezd na Velkou cenu Formule 1 pro všechny členy týmu. Více informací včetně registračního formuláře naleznete na oficiálních stránkách Red Bull Pit Stop Challenge Live.

Zdroj a foto: Red Bull Pit Stop Challenge Live