//Red Bull Half Court míří do Brna

Red Bull Half Court míří do Brna

Jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů se vrací tam, kam patří – do městských ulic. Red Bull Half Court je největší 3×3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče. Letos se koná poprvé i v Čechách a v sobotu 6. srpna proběhne v Brně poslední kvalifikační turnaj. Vítězové se pak utkají 13. sprna v národním finále o postup na světové finále v Egyptě.

Do celostátního finále, které proběhne 13. srpna na zrenovovaném hřišti na Pražačce za účasti nejlepšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského, postupují hráči ze tří regionálních kvalifikací. Ty proběhly v České Lípě a Praze a poslední zastávkou kvalifikačních turnajů je Brno, kde se turnaje odehraje na hřišti u TJ Tatran Bohunice. Vítězný tým bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v Káhiře v Egyptě na přelomu září a října letošního roku.

Participants seen during Red Bull Half Court Qualifiers in Athens, Greece on May 1, 2022. // Alex Grymanis / Red Bull Content Pool // SI202205020796 // Usage for editorial use only //

O co jde?
Koncept je jednoduchý – nastřílet co nejvíce bodů, vydržet rychlé tempo hry a probojovat se do světového finále v egyptské Káhiře. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Tým se musí skládat minimálně ze tří a ne více než čtyř hráčů. Herní čas každého utkání je 10 minut s maximálním skóre 21. Pokud se hra prodlužuje po remíze, o vítězi rozhoduje první získaný koš. Týmy postupují turnajem vyhranými zápasy.

Co vás na Red Bull Half Court čeká?
Registrace se otevřou v 9.30. V 11.00 začnou první kola turnaje. Ve 14.30 se můžete těšit na výzvu v podobě největšího počtu hozených trojek v The Streets 3 point battle, 16.30 breakdance show a v 17.00 odstartují čtvrtfinálové zápasy. V 19.15 proběhne vyhlášení vítězů, kteří se utkají 13. srpna v národním finále v Praze za účasti nejlepšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského.