//Protáhněte si o víkendu tělo i ducha na Noci kostelů a Sokolském Brně

Protáhněte si o víkendu tělo i ducha na Noci kostelů a Sokolském Brně

Program na den i noc od pátku až do neděle přináší dnešní tipy. V pátek vyrazte poznat krásy brněnských chrámů na Noci kostelů. Pokud vás zajímá věda, nevynechejte Science Party. Že Sokol není žádná archaická instituce, zjistíte na akci Sokolské Brno, ta se koná celý víkend. Umění až do ulic přineslo bienále Brno Art Open. 

Energie je tématem už třetí Science Party, která se uskuteční v pátek od 16 hodin v Otevřené zahradě na Údolní. Vedle přednášek o vodíkové a jaderné energii se více dozvíte třeba o využívání odpadu v Brně. Děti se můžou těšit na Lunalón a Terralónu nebo na vystoupení odborníků z VIDA! Science centra na téma voda, led a pára. Kromě vzdělání a rozšíření obzorů si užijete i kulturní program s hudebním vystoupením a energii načerpáte v bistru Otevřená zahrada.

Páteční noc si přichystala překvapení pro milovníky duchovní atmosféry a sakrální architektury. Objevovat chrámy je opět po roce možné ve večerních a nočních hodinách na Noci kostelů. Téměř každý kostel si připravil zajímavý program. Navštívit tak můžete největší brněnské chrámy včetně katedrály sv. Petra a Pavla či kostela sv. Tomáše. Připomenuty budou i méně známé památky, například zaniklý kostel sv. Floriána v Černovicích.

Sobotní večer zase rozsvítí první z ohňostrojů Ignis Brunensis. Konat se bude v areálu na Hněvkovského. Jmenuje se Dětské sny o štěstí a doprovázet ho bude mimo jiné hudba z filmu Eragon. Světelná show startuje ve 22:30 hodin.

Přehlídka umění ve veřejném prostoru se opět vrátila do Brna. Tento týden začalo bienále Brno Art Open. Letošní ročník je věnován památce Gregora Johanna Mendela, který se narodil před dvěma sty lety, a nese název gGeEnn s podtitulem Mendel je … umělec! Kromě jednotlivých skulptur v ulicích si můžete vybrat z doprovodného programu. Přesné lokace soch najdete na webu.

Festival mladého cirkusu Freš manéž se koná až do neděle na pracovištích střediska volného času Lužánky. Program je plný vystoupení a také workshopů. A co je největší zajímavostí této akce? Může se zdát, že účastníci se věnují novému cirkusu profesionálně, ale opak je pravdou. Jedná se o festival, který spojuje amatérské nadšence tohoto odvětví. Ti mu své srdce dávají ve volném čase.

Sokolské Brno si celý víkend bude připomínat letošní 160. výročí vzniku Sokola. Začíná se už v pátek programem pro děti v Tyršově sadu. Sobota uvítá nejen Sokoly, ale všechny milovníky sportu třeba na Špilberku, kde se bude konat přehlídka šplhu. Nenechte se mýlit, tento sport je nejen velmi náročný, ale také zajímavý na pohled. Tradiční skladby si užijete jak v sobotu v tělocvičně na Kounicově, tak v neděli ve venkovním areálu tamtéž.

Zdroj a foto: MMB