//Po téměř dvou leté pauze přivítá české publikum světoznámý ruský baletní soubor Royal Moscow Ballet

Po téměř dvou leté pauze přivítá české publikum světoznámý ruský baletní soubor Royal Moscow Ballet

Nejlepší ruští tanečníci Royal Moscow Ballet v doprovodu nádherné hudby Petra Iljiče Čajkovského zatančí představení plné lásky, vášně a skvělých baletních výkonů – Labutí jezero. Exkluzivní představení se bude konat v Praze, Brně a Ostravě.

Po více jak dva roky dlouhé kulturní pauze se do České republiky vrací klasický ruský balet. Čeští diváci jistě ocení, že přijede známý baletní soubor, jehož členové jsou oceňovaní baletní umělci z celého Ruska – Royal Moscow Ballet. Jedinečné baletní výkony doplní krásné kostýmy a dekorace, a především nádherná hudba Patra Iljiče Čajkovského, která z tohoto baletu udělala nejznámější baletní představení na světě.

Petr Iljič Čajkovskij – jeden z nejslavnějších ruských hudebních skladatelů se nechal inspirovat pohádkovým dějem o zakleté princezně labuti a vytvořil hudbu, díky které se balet proslavil po celém světě. Toto baletní představení již před více jak 140 lety položilo základy klasické ruské baletní škole.

Zajímavostí je, že první choreografii k Labutímu jezeru pro Velké Moskevské divadlo v roce 1877 vytvořil český tanečník a choreograf Václav Reisinger. Toto nastudování se ve Velkém Moskevském divadle dočkalo 40 repríz. Avšak choreografii, která balet Labutí jezero proslavila, společně nastudovali až v roce 1895 Marius Petipa a Lev Ivanov pro Mariinské divadlo v Petrohradě. Právě tato choreografie se stala základem klasické ruské baletní školy, která se vepsala do světových dějin baletu. Soubor Royal Moscow Ballet samozřejmě tančí právě tuto dnes již klasickou verzi.

Romantický příběh o zakleté labutí princezně, velké lásce a zradě stále oslovuje baletní publikum všech věkových kategorií a patří ke klasickému repertoáru všech baletních divadel. Představení Roayal Moscow Ballet je koncipováno tak, že nadchne i starší dětské publikum, zvláště holčičky věnující se tanci nebo dokonce baletu. Tento klasický baletní kus by měl vidět alespoň jednou za život každý, protože patří k evropskému kulturnímu odkazu.

Vstupenky na tento balet budou jistě krásným předvánočním dárkem pro diváky všech věkových kategorií.

09. 12. 2021 Multifunkční aula GONG Ostrava
10. 12. 2021 Výstaviště Brno
11. 12. 2021 Kongresové centrum Praha

Zdroj a foto: Royal Moscow Ballet