//Po pondělních bouřkách zasahovali hasiči JMK u desítek případů. Především na Břeclavsku a Znojemský

Po pondělních bouřkách zasahovali hasiči JMK u desítek případů. Především na Břeclavsku a Znojemský

V pondělí odpoledne se výrazně navýšil počet výjezdů jihomoravských hasičů v souvislosti s následky silného větru a bouřek. Zasahovali především na Břeclavsku a Znojemsku.

Od pondělní 17. hodiny do půlnoci vyslalo operační středisko hasičské jednotky k celkem 57 událostem v souvislosti s odstraňováním následků bouřek a silného větru a to především v jižní části kraje.

Na Břeclavsku hasiči zasahovali u 42 událostí. Na Znojemsku ve 13 případech. Ve většině případů se jednalo o odstraňování popadaných stromů. Výjimkou však nebyly ani poškozené střechy domů. Tak tomu bylo především v obci Lanžhot, kde přibližně 6 hodin zasahovali u poškozené střechy rodinného domu na ul. B. Němcové. Další zásahy s poškozením střech evidovali např. v ulicích Zámecká a Kostická. Silný vítr poškodil také střechu bytového domu v Břeclavi v ulici Na Pěšině.

Situace se uklidnila po 21. hodině. Další jednotky případů v souvislosti s popadanými stromy řešili hasiči dnes v dopoledních hodinách. V současné chvíli zasahují již jen v obci Vedrovice na Znojemsku, kde mohutný strom spadl na rodinný dům. S použitím těžké techniky a stabilizační sady budou strom postupně odřezávat.

Zdroj a foto: HZS JMK