//Parkoviště na Lesné má stanovený ceník, začne platit v prosinci

Parkoviště na Lesné má stanovený ceník, začne platit v prosinci

Parkoviště na Halasově náměstí začne v novém režimu fungovat v průběhu prosince. Radní dnes na svém jednání schválili podobu jeho ceníku. V nedávné době prošlo parkoviště úpravami, které usměrnily parkování na dané ploše. Kvůli zajištění obrátkovosti nyní naváže zpoplatnění stání. Na 60 minut zde mohou řidiči umístit vozidlo zdarma, každá další hodina je bude stát 10 korun.

„Najít parkovací místo na Lesné a obzvláště v okolí polikliniky na Halasově náměstí není snadné. Stání zde využívají zejména návštěvníci blízkého obchodu a pacienti polikliniky. V září jsme schválili, že se zařadí mezi placená parkoviště, a dnes jsme odsouhlasili ceník. Podle něj bude možné zde parkovat hodinu zdarma. Každá další započatá hodina pak vyjde na 10 korun. Cílem je zajistit obrátkovost a navýšit tak parkovací kapacity na Lesné v okolí polikliniky, kde byl s umístěním vozidel dlouhodobě problém. V současnosti na zmíněném parkovišti často stávají rezidenti i v průběhu pracovních dní a je nutné, aby se zde auta pravidelně střídala,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Poplatek budou moci lidé uhradit buď pomocí mobilní aplikace, nebo v parkovacím automatu. Parkování bude zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7 do 16 hodin. Mimo tuto dobu bude pro parkující zdarma.

Zdroj: MMB
Ilustrační foto: BRNO today