//Pacient měl u sebe střelnou zbraň a vyhrožoval, že ji použije

Pacient měl u sebe střelnou zbraň a vyhrožoval, že ji použije

Minulou středu, ve večerních hodinách, vyslalo operační středisko Zdravotnické záchranné služby JmK do Březiny na Brněnsku lékařskou posádku. Měl se tam v příkopu nacházet nehybně ležící mladý muž.

Když záchranáři přijeli na místo, chtěli pacienta vyšetřit. Ten se však probral a zjevně byl pod vlivem návykových látek. Začal zdravotníkům nadávat a vyhrožoval jim zastřelením. Skutečně kousek od něj ležela pistole. Posádka se stáhla do bezpečí a přivolala na pomoc Policii České republiky, za její asistence pak pacienta vyšetřili, jeho životní funkce nebyly ohroženy. Záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči a předali muže policistům. Ti se nyní případem zabývají.

Naštěstí nebyl při tomto zákroku nikdo ze zasahujících jednotek zraněn. Alarmující však je, že agresivita pacientů, kterým poskytují zdravotnickou péči, neustále stoupá. Zdravotníci vyjíždí k lidem, aby jim pomohli, pokud jsou ohroženi na zdraví či životě. Obrovským a smutným paradoxem je fakt, že nastávají situace, kdy se posádky samy octnou v ohrožení.

Zdroj a foto: ZZS JmK