//Opilí mladíci agresivně útočili na své kamarády, v poutech putovali na záchytnou stanici

Opilí mladíci agresivně útočili na své kamarády, v poutech putovali na záchytnou stanici

Dvě skleněné tabule se zachvěly v sobotu večer poté, co do nich mladý muž prudce udeřil pěstí. Při tlučení do výlohy obchodu a vedlejšího přístřešku u zastávky ho viděla hlídka městské policie kontrolující Hybešovu ulici.

Hned jí začal vysvětlovat, že je opilý a po alkoholu bývá agresivní. Strážníci se přesvědčili, že třiadvacetiletý muž nic nerozbil, a vyzvali ho k předložení dokladů. Jeho stejně starý kamarád se nabídl, že ho odvede domů, aby hlídka nemusela nechat mladíka převézt na záchytnou stanici. Vděku od opilého přítele se však kamarád nedočkal. Mladý muž se ho naopak pokusil napadnout a strážníci jeho útok rychle odvrátili. Sanitkou doputoval podezřelý v poutech na záchytku a bude se zodpovídat z možného přestupku proti občanskému soužití.

Podobnou situací se strážníci zabývali o půl čtvrté ráno ve Starém Lískovci
Po stížnostech na rušení nočního klidu vyhledali v Kurské ulici hlouček hovořících mladých mužů. Dva z nich slíbili, že se rovnou odeberou domů a vezmou s sebou i známého, který mluvil nejhlasitěji. Hlídka ještě vyčkávala vpovzdálí, aby se ujistila, že trojice dané slovo dodrží. Strážníci po chvilce uslyšeli hlasitý křik jednadvacetiletého mladíka a přispěchali zpátky.

Muž, který se do té doby choval nejhlučněji, jednoho ze svých známých napadl. Strážníci museli k odvrácení útoku použít donucovací prostředky a podezřelého spoutat. Mladíka si převzali zdravotníci na záchytné stanici a podezřením z přestupku se bude zabývat správní orgán.

Zdroj: MPB
Foto: Jan Suchánek