//Odstartovalo finálové hlasování o název parku v Komárově

Odstartovalo finálové hlasování o název parku v Komárově

Už brzy budeme znát nové jméno komárovského parku při ulici Kalové. Z pěti finálových návrhů nyní lidé vybírají ten nejlepší. Zúčastnit se může každý s aktivním účtem na Brno iD ve full verzi.

Park Na Luhu, Veverka, Mariacela, U Náhonu, nebo U Ledňáčka? Dnes odstartovalo druhé kolo hlasování, ze kterého vzejde nový název parku v Komárově. O vítězství se utká pět finalistů. Hlasovat může kdokoli starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky, který má aktivní účet na Brno iD ve full verzi. Svého oblíbence můžete podpořit do 12. listopadu. Poté bude vyhlášen vítěz. Zvolený název ještě musí schválit Zastupitelstvo městské části Brno-jih, Pracovní skupina pro názvosloví města Brna a Zastupitelstvo města Brna.

Park najdete v Komárově při ulici Kalová. Vznikl na místě bývalého parkoviště a výběhu pro psy. Nyní si v zelené ploše může odpočinout každý. Klíčovým prvkem parku je revitalizovaný tok Staré Ponávky. K říčce se dostanete přímo z mola, břehy jsou osázeny rostlinami blízkými vodě. Relaxovat můžete také na lavičkách či dřevěných lehátkách umístěných po obvodu louky. Park je propojen s okolním sídlištěm i komerčním areálem na Svatopetrské třemi lávkami.

Finálové návrhy:
1. park Na Luhu; důvod: pojmenování parku podle probošství, které sídlilo v této oblasti ve 12. století.
2. park Veverka; důvod: Uvidět v parku veverku je vždy malý zázrak. Lidé se zastavují a ztichnou. Nechají mluvit přírodu. Kéž by se i tady lidé zastavili, rozhlédli a zaposlouchali do zvuků přírody!
3. Mariacela; důvod: Na místě přiléhajícím k novému parku kolem Ponávky stávala obec Malá Mariacela, která byla pohlcena Komárovem. Bylo by hezké tento místní název opět vrátit do povědomí obyvatel.
4. U Náhonu; důvod: Je to starý náhon.
5. U Ledňáčka; důvod: Ledňáček říční je velice vzácný pták. V uvedené lokalitě se vyskytuje. Byl zde zahlédnut i v minulosti a i během výstavby nového parku jsme ho několikrát viděli.

Zdroj a foto: MMB