//O Vánocích nuda nebude. Zajděte do zoo, na hvězdárnu nebo na výstavu

O Vánocích nuda nebude. Zajděte do zoo, na hvězdárnu nebo na výstavu

Vánoce si většina z nás spojuje s domácím klidem a pohodou. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od pohádek a vyrazit ven, přinášíme pár tipů.

Svátečně vás už dnes večer 23. prosince naladí Česká mše vánoční v Alfa pasáži, na kterou vás v 19 hodin zve HaDivadlo.

Brněnská zoo bude mít otevřeno i na Štědrý den, kdy se můžete podívat na tradiční štědrodopolední komentovaná krmení. Těšit se můžete na tygra sumaterského, vlka arktického nebo pandu červenou. Zahrada bude otevřená od 9 do 14 hodin. Pozor, poslední vstup je ve 13 hodin. Přesné termíny a další informace najdete na webu Zoo.

V Letohrádku Mitrovských je opět po roce připravena výstava betlémů a pohádek. Expozice připomene nejznámější české pohádky a ilustrační práci Veroniky Balcarové. Tahákem bude sbírka starobylých i novější betlémů z Česka a Slovenska.

Speciální program pro malé i velké milovníky vesmíru si od 27. prosince připravila brněnská hvězdárna. V digitáriu se budou promítat různá představení, vyrobit si můžete vesmírnou placku nebo namalovat kosmický kamínek. Všechny zajisté potěší, že má hvězdárna otevřeno i na Silvestra a Nový rok.

Přebytečné kalorie z bramborového salátu a jiných dobrot můžete spálit výstupem na věž Staré radnice. Ta bude otevřena od 26. do 30. prosince od 10 do 22 hodin. Na Silvestra to bude od 10 do 16 hodin.

A kondici vám prověří a jistě i zlepší procházka na Špilberk. Areál hradu je otevřen vždy od 6 do 21 hodin. Co se týče prohlídek, jsou 26. prosince otevřeny rozhledna, Královská kaple, Hranolová věž a výstava Poklady špilberské zbrojnice, a to od 9 do 17 hodin. Pouze na Silvestra budou interiéry přístupné od 9 do 15 hodin, 1. ledna 2023 bude zavřeno.

Zdroj a foto: MMB