//Noví zvířecí přátelé přinesli radost do modřického SeniorCentra

Noví zvířecí přátelé přinesli radost do modřického SeniorCentra

Caviaterapie je terapie pomocí morčat a má blahodárné účinky na psychickou pohodu podobně jako canisterapie. Kontakt s těmito malými tvory pomáhá proti depresím a pocitu samoty a zároveň lidi aktivizuje, protože se o ně musí starat. A proto do modřického SeniorCentra SeneCura pořídili rovnou dvě morčata, která klienti pojmenovali Amálka a Nutella.

„Ohlasy byly naprosto úžasné! Klienti s oblibou morčatům čistí klec, mazlí se s nimi, a dokonce jsme pro ně v rámci aktivit vyrobili pamlsky v podobě sušenek ze zeleniny a ovesných vloček,“ popisuje radost z nových zvířecích přírůstků vedoucí aktivizační pracovnice modřického SeniorCentra Kristýna Anschlagová. Klientka domova, Mgr. Hana Benešová, o Nutelle nadšeně prohlásila: „Takové morčátko jsem měla taky, úplně stejně zbarvené. Morčata mám moc ráda, jsou to přítulná a roztomilá zvířátka.“ 

Zvířata dokážou zmírňovat pocity osamělosti a izolace, která je v současné době koronavirové pandemie u seniorů v domovech patrná. Navíc pomáhají seniorům i po fyzické stránce. „Průměrná tělesná teplota člověka je v rozmezí 35,8-37,3 °C narozdíl od morčat, kde je více jak o dva stupně vyšší. Skvěle tak dokážou prohřát lidské tělo v případech ztuhlosti rukou, zkrácených šlach, bolavých svalů a kloubů. Mazlením s morčaty, jejich česáním a krmením navíc klienti kvalitně procvičují jemnou motoriku,“ dodává o caviaterapii Kristýna Anschlagová.

Zdroj a foto: SeneCura SeniorCentrum Modřice