//Muž zavolal strážníkům na linku 156, aby oznámil svůj vlastní přestupek

Muž zavolal strážníkům na linku 156, aby oznámil svůj vlastní přestupek

Brněnští strážníci jsou zvyklí na nejrůznější kuriozity a jen málokterý volající je dokáže svým oznámením překvapit. Mladému muži, který vytočil číslo 156, se to přesto koncem minulého týdne podařilo. Ve čtvrt na dvě ráno zdvořile a zcela věcně konstatoval, že by chtěl ohlásit svůj vlastní dopravní přestupek.

Odstavil prý auto na severu Brna a v plánu měl pokračovat z města autobusem. Před sebou dle svých slov držel fotografii, ze které až později zjistil, že neparkuje správně. Když se ho strážník zeptal, proč oznamuje své vlastní pochybení, odpověděl, že „je to potřeba“. Registrační značku půjčeného vozidla si však nepamatoval, a tak jen doplnil, že údaje pošle později e-mailem.

Kromě neobvyklých případů, s nimiž se brněnští strážníci setkávají poměrně běžně, se čas od času objeví i pozoruhodné požadavky přímo na tísňové lince. V minulosti se tam například obrátila žena stojící na zastávce v Žabovřeskách. Uprostřed léta strážníkovi tvrdila, že před sebou vidí havrana. Udiveného operátora se ptala, jestli by hlídka mohla prověřit, zda na ptáka koncem zimy nezapomněli jeho kamarádi.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today