//Mladý muž srazil k zemi kolemjdoucího, který obtěžoval jeho nezletilou sestru

Mladý muž srazil k zemi kolemjdoucího, který obtěžoval jeho nezletilou sestru

Spor o čest mladé dívky se rozhořel v sobotu v noci v brněnském Komíně. Strážníci sem přijeli poté, co přijali oznámení o rozmíšce několika osob. Dvaatřicetiletý svědek jim vylíčil, jak dva urostlí muži údajně provokovali ostatní návštěvníky na restaurační zahrádce a on sám prý od jednoho z nich dostal bezdůvodně několik ran do obličeje.

Strážníci dvojici našli u blízké tramvajové zastávky, a to zrovna ve chvíli, kdy třiadvacetiletý muž zaútočil na kolemjdoucího a srazil ho na zem. Útočníkův známý situaci přihlížel. Hlídka městské policie konflikt rychle ukončila a ujistila se, že napadený nepotřebuje ošetření. Podezřelý potom vysvětloval, že jen hájil svoji mladší sestru. Čtyřiačtyřicetiletý muž k ní prý pronášel během míjení na přechodu pro chodce oplzlé připomínky a doprovodil je náznakem plácnutí přes hýždě. Patnáctiletá dívka tvrzení svého bratra potvrdila, stejně jako jejich společný známý.

Napadený muž nařčení z obtěžování odmítal. Podezřelý zase objasňoval, že mladší sestru hájit musel, protože je jeho koblížek. S další hlídkou městské policie potom přišel k zastávce i svědek, který hned na začátku popsal útok na zahrádce. Jakmile uviděl třiadvacetiletého podezřelého, řekl strážníkům, že právě od něj dostal údery do tváře. Mladý muž však s jeho tvrzením nesouhlasil. Případem se bude zabývat přestupková komise pro podezření z přestupků proti občanskému soužití.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: Anežka Zvonková