//Mladík se nedokázal postarat o malou dceru a kopal do psa, hrozí mu vězení

Mladík se nedokázal postarat o malou dceru a kopal do psa, hrozí mu vězení

Chování muže s malou holčičkou a se psem odmítal akceptovat svědek, který se v sobotu večer obrátil na linku 156. Mladík byl podle něj očividně opilý, potácel se ulicí a do stafordšírského teriéra prý vztekle kopal. Najít devětadvacetiletého muže nebylo pro hlídku městské policie nijak složité, protože z Provazníkovy ulice se nikam nestačil vzdálit.

Choval se velmi agresivně, pohyboval se trhaně a strážníkům bylo jasné, že přibližně o tříletou holčičku ani psa není schopen se postarat. Usoudili, že jeho chování zřejmě výrazně ovlivnily drogy nebo alkohol. Doplatil i na to, jak rychle si strážníci mezi jednotlivými služebnami předávají informace. Hlídka ze severu Brna už totiž věděla, že v centru města prý bezdůvodně poničil čelní sklo tramvaje úderem pěstí. Devětadvacetiletý mladík přesně odpovídal popisu. Řidič dopravního podniku má navíc jeho údajný vandalismus nahraný na palubní kameře. Přítomnost uniforem a hrozící důsledky nesl muž velmi nelibě.

Strážníky sprostě urážel a jednoho z nich dokonce odstrčil, byli tedy nuceni ho spoutat. Jeho malá dcera už v tu chvíli seděla v teple policejního vozu, odkud se přivolaní příslušníci PČR pokoušeli sehnat střízlivého příbuzného, který by se o ni postaral. Ani po zákroku nepřestal s vulgaritami, zmítal se a plival kolem sebe. Nezbylo tak jiné řešení, než ho nechat převézt na záchytnou stanici. Strážníci mají za to, že muž velmi hrubě porušil svou povinnost postarat se o dítě, a je tedy podezřelý z trestného činu. Poškozením čelního skla tramvaje se s ohledem na výši škody budou zabývat úředníci ve správním řízení. Bezprizorního a neočipovaného staforda převezla odchytová služba do útulku městské policie.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today