//Město investuje do obnovy veřejné zeleně. Vzniknou tak nové parky pro Brno

Město investuje do obnovy veřejné zeleně. Vzniknou tak nové parky pro Brno

Brněnští radní na jednání schválili poskytnutí částky 3 000 000 korun na přípravu nových zelených ploch v Brně.

„Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna na jaře letošního roku oslovil všechny brněnské městské části s nabídkou spolupráce na vytipování a přípravu nových ploch veřejné zeleně. Po vyhodnocení došlých žádostí uvolní město Brno částku 1 323 000 korun na zpracování studií a 1 677 000 korun na vyhotovení projektové dokumentace. Po dokončení realizace tak vznikne několik nových parků pro Brno,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Žádosti na zpracování studií předložily městské části Brno-Bohunice, Brno-Černovice, Brno-Jehnice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Brno-střed, Brno-Tuřany, Brno-Žabovřesky a Brno-Žebětín. Na základě těchto žádostí nyní Odbor životního prostředí jednotlivé studie zajistí. Na zhotovení projektové dokumentace nebo vytyčení pozemků získají finanční prostředky městské části Brno-Černovice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed.

„Městská část Brno-Černovice získá 100 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace jezírka AVČ Mírová, městská část Brno-Kníničky 240 000 korun na projektovou dokumentaci parku u lva, městská část Brno-Kohoutovice 150 000 korun na projektovou dokumentaci komunitního centra při ÚMČ Brno-Kohoutovice, městská část Brno-Komín 100 000 korun na vytyčení pozemků potřebných k záměru výsadby alejí a trvalých travních porostů, městská část Brno-Maloměřice a Obřany 100 000 korun na projektovou dokumentaci zelené plochy u Obřanského mostu, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 200 000 korun na projektovou dokumentaci parku před hřbitovem a městská část Brno-střed 787 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace vnitrobloku Bayerova-Botanická,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zdroj: MMB
Ilustrační foto: BRNO today