//Listopadové tipy z Divadla Bolka Polívky: Legendární Besídka Sklep, oceňovaná Europeana, Sláva strojů a měst s Jaroslavem Duškem v několika rolích a další zdařilé inscenace

Listopadové tipy z Divadla Bolka Polívky: Legendární Besídka Sklep, oceňovaná Europeana, Sláva strojů a měst s Jaroslavem Duškem v několika rolích a další zdařilé inscenace

Letošní listopad v Divadle Bolka Polívky bude nabitý událostmi, které stojí za pozornost. Do Brna zamíří hned několik hostujících souborů a na programu je také řada úspěšných počinů z domácího repertoáru.

Hereckou exhibici Bolka Polívky a Cyrila Drozdy nabídne 10. a 11. 11. jeden z novějších titulů Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí). Oba hlavní aktéři se s diváky sejdou ještě před začátkem představení při dramaturgickém úvodu, aby jim přiblížili autora, postavy, téma i formu inscenace. Prostor bude samozřejmě také pro divácké dotazy.

V neděli 13. 11. se derniérou rozloučí Rouen 44, dramatická komedie o tom, že sud s prachem se nedá ututlat – s Chantal Poullain a Klárou Trojanovou v hlavních rolích.

Večer 14. 11. bude patřit pražskému Divadlu Na Jezerce a inscenaci Mašíni. Pět herců (Milan Šteindler, Jan Slovák, Kristýna Hrušínská a další) si na jevišti překvapivě humorně pohrají s myšlenkou udělat představení o třech sourozencích, jejichž jméno se zapsalo do historie naší země.

Novinkou v programu Divadla Bolka Polívky je jiskřivá talk show Adély Elbel a jejích hostů se stručným názvem S Adélou. V druhém díle 16. 11. si populární stand-up komička a moderátorka pozve Ivu Pazderkovou a Matěje Rupperta, aby s lehkostí a humorem rozprávěli o vztazích, o tom, co nás spojuje i rozděluje, o mužském a ženském pohledu na život a na svět. Afterparty bude v režii DJ Schafffa.

Vánoční dárek v předstihu – to bude 18. 11. Re:kabaret Re:view s výběrem toho nejlepšího, co se kdy v oblíbeném občasníku Re:kabaret odehrálo.

Evropské dějiny 20. století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií se otevřou 19. 11. Inscenace Divadla Na zábradlí Europeana je strhujícím komentářem k uplynulému století, ve kterém sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perforovaného toaletního papíru. Uskupení Squadra Sua uvede 20. 11. své Přecházení: Pět jedinců na cestě – z jedné strany jeviště na druhou, ale i na cestě vnitřním světem. Sláva strojů a měst z repertoáru Divadla Na Jezerce 24. 11. pobaví příběhem německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře. „Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou a pikantní grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem,” vysvětluje Jaroslav Dušek, režisér a představitel mnoha postav, včetně těch ženských.

Elegantní starší dáma Claude (Chantal Poullain) utíká z domova důchodců, mladší a na první pohled praktičtější Margot (Štěpánka Křesťanová) z oslavy osmnáctin své dcery… Dvě svérázné stopařky se 25. 11. sejdou na kraji silnice uprostřed noci a divadelní „road movie“ Rebelky může začít!

Listopadový program v Divadle Bolka Polívky 30. 11. završí Besídka – tradiční forma představení Divadla Sklep. Autory, a tudíž i interprety pestrého sledu scének, skečů, písní a tanců jsou tentokrát Jiří Burda, Milan Šteindler, Tereza Kučerová, Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Lenka Andelová, Hana Pafková, František Váša a Štěpán Pokorný.

Zdroj: DBP