//Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově uvede od 13. do 17. července inscenace DNA, Caveman, Kutloch aneb I muži mají své dny a Vězeň na Druhé Avenue

Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově uvede od 13. do 17. července inscenace DNA, Caveman, Kutloch aneb I muži mají své dny a Vězeň na Druhé Avenue

Malebný Mikulov ožije od 13. do 17. července Letní scénou Divadla Bolka Polívky! V Amfiteátru Pod Turoldem se odehrají hned čtyři oblíbené inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky a divadla Studio Dva, Agentury Point a Agentury Harlekýn. Diváci se mohou těšit 13.  a 14. července na DNA – komedii s autobiografickými prvky, plnou gagů, klaunských a divadelních výstupů i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera Anna Polívková. Slavná one man show Caveman v podání Jana Holíka o rozdílech mezi muži a ženami bude uvedena 15. července. Dalším představením bude 16. července  Kutloch aneb I muži mají své dny pražského divadla Studio Dva s Bohumilem Kleplem, Kryštofem Hádkem a dalšími. Mikulovskou „štaci“ uzavře o den později vtipná americká komedie Vězeň na Druhé Avenue se Simonou Stašovou a Kamilem Halbichem o tom, co se stane, když se úplně vše vymkne kontrole. 

Představení začínají vždy ve 20 hodin. Předprodej vstupenek běží v síti GoOut nebo v pokladně Divadla Bolka Polívky. Pátý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky vyvrcholí od 20. července do 1. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně.  

Program Letní scény Divadla Bolka Polívky 13. 7. – 17. 7. 2020, Mikulov, Amfiteátr

Kompletní program najdete na https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz/program/

13. 7. a 14. 7. DNA / Divadlo Bolka Polívky

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají humorné i vážnější situace svého všedního života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.

Autor a režie: Bolek Polívka 

Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer, diváci

Délka:  140 minut + přestávka

15. 7. CAVEMAN / Agentura Point

Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Režie: Patrik Hartl 

Hraje: Jan Holík 

Délka: 90 minut bez přestávky


16. 7. KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY / Studio DVA divadlo

Doba je v krizi, svět je v krizi, vztahy jsou v krizi, to je všeobecně známo, ale pozor: I muži jsou v krizi! Přicházejí postupně o svá poslední výsadní práva a pozice neohrožených vládců vesmíru. Jedno z posledních míst mužského sebevědomí a sebeurčení se nachází v kotelně pod supermarketem Happycentrum. Schází se zde každou sobotu čtyři stateční muži schovaní před svými shoppingujícími manželkami. Na pár hodin se stávají opět pravými chlapy. Kouří, pijí pivo a koukají se na fotbal. Podaří se jim uhájit tento ostrůvek svobody? A jsou tu opravdu ještě sami sebou, nebo se tu jen zbaběle schovávají před faktem, že svůj boj o důstojné místo ve společnosti už prohráli?

Autor:  Kristof Magnusson 

Režie:   Jan Jirků 

Hrají:   Bohumil Klepl, Roman Štabrňák, Kryštof Hádek, Michal Slaný

Délka:  110 minut + přestávka


17. 7. VĚZEŇ NA DRUHÉ AVENUE / Agentura Harlekýn

Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě ukradli na co přišli… Ne každý se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu. Úžasně vtipná komedie o životě manželů Edny a Mela Edisonových, tří sester a jednoho bratra. Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací a ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné.

Autor:  Neil Simon

Režie:   Vladimír Strnisko

Hrají:   Simona Stašová, Kamil Halbich, Vasil Fridrich, Veronika Jeníková, Helena Karochová, Magda Weigertová

Délka:  130 minut + přestávka

Zdroj a foto: DBP