//Kulturní tip z Divadla Bolka Polívky: Výstava Báseň pro Foresta a aukce pro kočičí útulek

Kulturní tip z Divadla Bolka Polívky: Výstava Báseň pro Foresta a aukce pro kočičí útulek

Foyer brněnského Divadla Bolka Polívky zaplní výstava olejomaleb Romany Štryncl a básní Aleny Vávrové nazvaná Báseň pro Foresta, která je propojena s online dobročinnou aukcí jednoho z obrazů. Kompletní výtěžek z aukce půjde na konto (nejen) kočičího Útulku Tibet. Vzhledem k aktuálním protipandemickým opatřením není bohužel možné uspořádat vernisáž, s níž se počítalo 4. listopadu.


Aukce poběží tedy online, právě od 4. listopadu do půlnoci 1. prosince. Vyvolávací cena obrazu Forest a Viktorka je 1 Kč, přihazovat lze prostřednictvím e-mailu i Facebooku. Váženým kmotrem výstavy, která bude v divadle instalována do 3. prosince, je principál divadla Bolek Polívka. Více informací o aukci i výstavě najdete na webových stránkách výtvarnice Romany Štryncl: www.stryncl.cz.

Poprvé jsem v Divadle Bolka Polívky vystavovala v listopadu 2013, takže se po sedmi letech téměř přesně na den vracím. Představila jsem obrazy inspirované básněmi z kolekce Královny slz a ostružin. Tehdy mě napadlo namalovat i obrazy s kočičí tematikou, obohacené básněmi Alenky Vávrové, jeden vytvořit přímo pro útulek a dražit ho po dobu výstavy. Aukce dopadla dobře, aukční výstavy následovaly v dalších letech v Plzni, pak v Hodoníně, Bučovicích… Ta u Bolka bude už v pořadí jedenadvacátá,“ konstatuje Romana Štryncl a dodává: „Útulek Tibet je první útulek, pro který dělám aukci podruhé, a je jeden z prvních, se kterým jsem spolupracovala. Malovala jsem slepého kocoura Maťka a prasátko Sidíka. Tentokrát padla volba na Foresta s ochrnutými zadními nohami a kravičku Viktorku.

Útulek Tibet je rodinným azylem pro zvířata v nouzi, který sídlí 30 kilometrů od Brna. V současnosti se stará o přibližně stovku koček a desítku handicapovaných psů, pro které hledá nový domov, a zároveň zachraňuje zvířata z velkochovů. Útulek funguje z vlastních příjmů, darů a z výtěžků charitativních akcí, dobrovolníci zde pracují bez nároku na odměnu. Více na www.utulektibet.cz – číslo účtu: 216613025/0300 – transparentní účet veřejné sbírky: 4113874028/5500.

Zdroj a foto: DBP, Útulek Tibet