//Ke strážníkům bez bariér. Město upravilo další přechod

Ke strážníkům bez bariér. Město upravilo další přechod

Deset milionů korun vyčlenilo loni město na bezbariérové úpravy komunikací. Z plánovaného seznamu je většina hotová, k jedné z posledních položek patřil přechod na Dornychu, který dělníci spravují v těchto dnech. Také letos vedení města na odstraňování bariér vyčlenilo deset milionů. Kam přesně budou investovány, rozhodne zářijové zastupitelstvo.

Snížený obrubník a dlažba s vodicí linií. V tom zpravidla spočívají bezbariérové úpravy přechodů či zastávek, které jsou potom lépe přístupné nejen pro handicapované, ale také pro starší lidi nebo rodiče s kočárky. Od loňska se tak podařilo upravit například přechod u autobusového nádraží na Benešově, na Viniční nebo na Ernsta Macha, v posledních týdnech pak přechody na Malinovského náměstí a aktuálně na Křenové. V září by měla do výčtu přibýt tramvajová zastávka Bělohorská a do konce roku přechod na Zámecké.

Odstraňováním bariér a zlepšováním přístupnosti města se zabývá Poradní sbor Rady města Brna pro bezbariérové Brno. Vedle toho, že připomínkuje projekty už při přípravě a snaží se minimalizovat vznik nových bariér, zasazuje se aktivně o eliminaci těch stávajících. Se svými návrhy se na něj mohou obracet i občané, a to na adrese bariery@brno.cz.

Také letos je pro tuto oblast v rozpočtu města připraveno deset milionů korun. Zastupitelé se budou v září zabývat konkrétními lokalitami, do kterých prostředky vloží.

Zdroj a foto: MMB