//Kam pro stylovou „pokojovku“ v Brně?

Kam pro stylovou „pokojovku“ v Brně?

Bez pokojových květin si lze bydlení asi sotva představit. Díky nim můžeme i uprostřed městského bytu vykouzlit oázu zeleně a ocitnout se tak blíž přírodě. Protože nám pomalu začíná zimní období, ve kterém trávíme doma více času než v teplých měsících (a navíc to letos vypadá, že tento podzim a začátek zimy budeme doma ještě více času než obvykle), je ideální čas si náš byt trochu zútulnit. Ať už uvažujete o pořízení nenáročného sukulentu, velké dominantní rostliny nebo více menších květin, načerpejte inspiraci a zavítejte s námi prostřednictvím tohoto článku do Květinářství Galerie Brno, odkud jsme vám pořídili velký fotoreport.

V tomto květinářství si vyberete z mnoha druhů stálezelených “pokojovek”. Rostliny dodají domovu určitou energii, pokoj zútulní a dokreslí celkový dojem. Existuje jich mnoho druhů a každý má různé nároky na péči, každý si tak může vybrat podle svých potřeb a možností. 

Květiny jsou bezpochyby dekorativní samy o sobě, ovšem se správným obalem se mohou stát jednou z hlavních dekorací pokoje. V prodejně, jak je vidět i na fotkách, je k dostání velké množství větších či menších stylových květináčů, ve kterých rostlina na vašem parapetu nebo poličce pěkně vynikne. 

Jestliže s vámi v domácnosti žijí malé děti nebo domácí mazlíčkové, je potřeba si dát trochu pozor. Některé rostliny mohou být totiž jedovaté. Je potřeba se také zamyslet nad vhodným umístěním, aby nehrozilo, že na sebe například dítě zvrhne těžký květináč. Pokud jsou vzrostlé květiny umístěny v těsné blízkosti okna, mohou taky znesnadnit přístup světla do interiéru. Navíc každá rostlina je na pěstování jinak náročná a vyžaduje odlišné světelné podmínky. S tím vším vám rádi poradí floristé v Květinářství Galerie Brno, které najdete na Josefské 1, Brno. 

Teď už se s námi podívejte na slíbený fotoreport.

Foto: BRNO today