//Kam na letní koktejl ve Vídni? Přinášíme seznam míst, kde se osvěžit

Kam na letní koktejl ve Vídni? Přinášíme seznam míst, kde se osvěžit

Letní sezóna ve Vídni přináší atraktivní místa a zajímavý koktejlový festival. Aktivní scéna vídeňských barů našla dobré zázemí na trhu Liquid Market Vienna. Během koktejlového festivalu zde představí od 11. do 13. července okolo 70 barů z Vídně a zahraničí své nejlepší kreace – s alkoholem i bez něj. Přehlídka se bude konat v klubu Club Volksgarten ve stejnojmenném parku v ulici Ringstraße. Tuto akci si nesmí nechat ujít zejména milovníci koktejlů.

Nově si můžete pochutnat na jednom z koktejlů na střeše výškového domu Hochhaus Herrengasse“ v baru Rooftop-Bar. Budova postavená podle plánů architektů Siegfrieda Theisse a Hanse Jaksche v letech 1931 – 1932 je první výškovou budovou ve Vídni a měří 52 metrů. Nachází se v centru města nedaleko náměstí Michaelerplatz a nabízí neodolatelný výhled na město. Drink vám zde každý den od 16 hodin kromě neděle namíchají ti nejlepší barmani z města.

Obr.: Heldenbar, Bild in Druckqualität herunterladen– © pierer.net/ www.heldenbar.at

V městské zahradě Kleinod Stadtgarten se od jara do podzimu podávají studené nápoje a lehké pokrmy inspirované francouzsko-středomořskou kuchyní. Podnik s romantickou zahradou a terasou najdete uprostřed nejstaršího vídeňského parku Stadtpark am Ring.

V létě a za hezkého počasí je denně kromě středy otevřeno v open-air baru na náměstí Heldenplatz. V HeldenBaru před muzeem Weltmuseum se připravují lahodné koktejly a drinky do 15. září vždy od 11 hodin.

V 16. patře hotelu Andaz Vienne se nachází Skybar Aurora. Vedle kreativních koktejlů, skandinávských sendvičů a otevřeného ohně zde na vás čeká zbrusu nový podnik s jedinečným výhledem na město. Lifestylový hotel v blízkosti Belvederu navrhl italský architekt Renzo Piano.

Další řada vídeňských hotelů disponuje střešními terasami se skvělým výhledem na město, kde jsou k dostání výborné drinky a jídlo. V ulici Ringstraße stojí za návštěvu bar Atmosphere Rooftop Bar v The Ritz Carlton Vienna (www.ritzcarlton.com/vienna), v centru města Lamée Rooftop (www.lameerooftop.com). V 7. okrsku stojí za návštěvu střešní bar v hotelu 25 hour-Hotel u muzejní čtvrti MuseumsQuartier (www.25hours-hotels.com) nebo střešní zahrada v hotelu Ruby Marie (www.ruby-hotels.com).

Obr: Liquid Market Vienna / Volksgarten, Bild in Druckqualität herunterladen– © Medianomia / Liquid Market

Seznam míst s adresami
Liquid Market Vienna, 11. – 13.7.2019, Volksgarten, Burgring, 1010 Vídeň, www.liquidmarket.bar
Freiluft – Die Stadtterrasse, Herrengasse 6-8, 1010 Vídeň, www.hochhausherrengasse.at
Kleinod Stadtgarten, Johannesgasse 33, Stadtpark, 1030 Vídeň, www.kleinod.wien/stadtgarten
HeldenBar, Heldenplatz / Weltmuseum, 1010 Vídeň, www.heldenbar.wien
Andaz Vienna Am Belvedere, Arsenalstraße 10, 1100 Vídeň, www.andazviennaambelvedere

Lamée Rooftop, Bild in Druckqualität herunterladen– © Katharina Gossow

Rooftop Garden, Hotel Ruby Marie, Bild in Druckqualität herunterladen– © Ruby Marie Hotel & Bar Vienna

Rooftop-Bar Atmosphere, Bild in Druckqualität herunterlade– © Atmosphere Rooftop Bar – The Ritz-Carlton, Vienna

Rooftop-Bar Aurora, Bild in Druckqualität herunterladen– © Andaz Vienna Am Belvedere

Kleinod / Stadtgarten im Stadtpark, Bild in Druckqualität herunterladen– © Niko Mautner Markhof

Zdroj: Eurcomm-PR
Úvodní foto: Pop-Up-Bar im Hochhaus Herrengasse, Bild in Druckqualität herunterladen– © Philipp Wagner