//Jak oživit klasické sako? Inspirujte se u české značky PŘIPNI PIN

Jak oživit klasické sako? Inspirujte se u české značky PŘIPNI PIN

Klasické sako je součástí pánského šatníku už spoustu let a za tu dobu se nedočkalo žádných výrazných změn. Existuje ale pár doplňků, díky kterým ozvláštníte i zdánlivě nudný kousek. Krom kapesníčku s výrazným vzorem to může být třeba pin do klopy saka. Přesně takové ručně vyrábí malá česká značka PŘIPNI PIN z Brna.

Co je to pin?
Nenechte se zmást – název “pin” nijak nesouvisí s platebními kartami nebo telefonem, alespoň ne v oblasti módy. Jde o stylovou ozdobu, kterou muži i ženy nosí připnutou v klopě saka, blejzru nebo vesty. Synonymem pro pin by mohla být ozdobná jehlice nebo špendlík. Do podobné kategorie doplňků spadají třeba korsáže, které se tradičně vyrábí z živých květin a vidět je můžete na svatbách. Piny jsou narozdíl od nich obvykle látkové a dají se nosit opakovaně.

Ozdoby do klopy saka jsou tu od nepaměti, ale u nás se na výsluní dostávají až poslední dobou. Své o tom vědí zakladatelé značky PŘIPNI PIN, Tomáš Holanec a Kamila Sedláčková. Dohromady je svedl zájem o business etiketu a spojuje je také láska k módě. Kamila dokonce oděvnictví vystudovala a pracovala v něm, u Ladislava Špačka pak absolvovala program Master of business etiquette. “Od té doby na svém školení moderní business etikety pomáhám obchodníkům, manažerům a majitelům firem nejen s oblékáním, ale i se sebeprezentací,” doplňuje.

“Když jsem se seznámil s Kamilou, myšlenka jejího školení mě zaujala, protože se sám obchodu věnuji a vím, jak je sebeprezentace důležitá. Hned nás napadlo spojit její školení s mými kurzy komunikace po telefonu. Když jsme jednou řešili doplňky do saka, zjistili jsme, že málokdo zná piny. Proto jsme se rozhodli, že je sami začneme vyrábět a propojíme tak náš pracovní a osobní život,” popisuje Tomáš vznik značky.

Doplněk, který sluší všem
Ozdoby z PŘIPNI PIN tedy původně vznikly jako módní doplněk pro lidi, kteří se pohybují ve světě businessu, musí dodržovat určitý dress code, ale přesto si chtějí zachovat kousek své osobnosti a originality. Nabídka na www.pripnipin.cz se ale brzy začala rozrůstat a nyní si tam svůj pin do klopy saka vybere opravdu každý.

“Teď u nás najdete ozdoby v základních i pestrých barvách, nově jsme vyrobili jemnou kolekci pro ženy, z čehož mám velkou radost,” dodává Kamila. Jednotlivé ozdoby se navíc vyrábí v malých sériích, takže je malá šance, že na ulici potkáte někoho s úplně stejným doplňkem.

Jedno sako na spoustu způsobů
Zaujaly vás piny, ale pořád váháte, kam je nosit? Dříve je pánové vytahovali jen k slavnostním událostem, to se ale změnilo. Nyní se dají nosit každý den do práce, jen tak na procházku do města nebo třeba na rande. Jsou výborným prostředkem, jak vyjádřit svůj cit pro módu a aktuální náladu. “Sám mám skvělou zkušenost ze schůzek, na kterých pin často zaujme na první pohled. Snadno díky němu pak navážete konverzaci,” radí Tomáš.

Určitě se tedy hodí mít doma pár pinů v základních barvách, jako je bílá, černá, modrá, červená, zlatá a dokonce i růžová. Ta skvěle padne třeba k tmavě modrému saku a působí opravdu elegantně. Vybírejte podle toho, jaká saka máte ve skříni, inspiraci najdete třeba na Facebooku značky (https://www.facebook.com/Pripnipin.cz/).

Pak už stačí jen připnout pin do levé klopy u knoflíkové dírky, kterou najdete nahoře. Myslete a dbejte na to, abyste pin umístili souběžně s klopou saka. “Bude tak působit přirozeně a nenaruší linii outfitu,” radí na závěr Kamila.

Líbí se vám myšlenka pinů jako jednoduchého oživení běžného outfitu? Běžte si vybrat ten svůj a podpořte malou českou značku, která doplňky vyrábí s láskou.

Zdroj a foto: PŘIPNI PIN