//Hudba a káva lidem přiblíží svět nevidomých

Hudba a káva lidem přiblíží svět nevidomých

Posedět a poslechnout si koncert, nebo se dokonce seznámit a popovídat – obojí umožní dvě osvětové akce spojené s lidmi se zrakovým postižením, které se v Brně odehrají 20. a 21. září.

„Přijď si s nevidomými u dobrého kafe popovídat o životě!“ zvou organizátoři akce Kafe trochu jinak. Koho výzva zaujala, vydá se ve středu 21. září do Bon Bon café na náměstí Míru. Tam budou u stolečků od 15 do cca 18 hodin posedávat respondenti se zrakovým postižením a čekat na hosty, kteří si k nim přisednou, aby si pohovořili. Můžete se zeptat na to, co vás zajímá o jejich životě, o kompenzačních pomůckách, díky kterým se jim snadněji funguje, nebo o mýtech, které se s jejich postižením nejčastěji pojí. Zjistíte třeba, jestli a jak nabízet nevidomému člověku na ulici pomoc a jak reagovat na další běžné situace.

V rámci Dnů umění nevidomých se v Brně chystají dva koncerty. Na ten jeden zájemci vyrazí v úterý 20. září do sálu ZUŠ Vítězslavy Kaprálové na Palackého ulici. Vystoupí na něm manželé Lucie a Jiří Pavelkovi z Brna, oba absolventi pražské Konzervatoře Jana Deyla. Akce začne v 17 hodin.

Na druhý koncert si posluchači musejí dva měsíce počkat – odehraje se 15. listopadu v Centru sociálních služeb v Chrlicích. I na něm se dočkají vystoupení absolventa zmíněné pražské konzervatoře, zpěváka Radka Žaluda. Koncert představuje součást oslav 100. výročí založení Zemského zaopatřovacího ústavu pro slepé v Chrlicích a zároveň připomíná Mezinárodní den nevidomých (13. listopadu).

Všechny akce jsou pořádány ve spolupráci se statutárním městem Brnem.

Zdroj a foto: MMB