//FN Brno vyjela krev odebírat mimo nemocnici, tentokrát darovali řidiči brněnské MHD

FN Brno vyjela krev odebírat mimo nemocnici, tentokrát darovali řidiči brněnské MHD

Darovat krev lze nyní díky výjezdnímu odběru Transfúzního a tkáňového oddělení FN Brno i na svém pracovišti. Tentokrát vyjel tým zdravotníků pro krev do medlánecké vozovny Dopravního podniku města Brna.

V pořadí šestý výjezdní odběr, který je ve svém formátu unikátní, se uskutečnil téměř doslova na kolejích. V prostorách vozovny vznikla provizorní ambulance s odběrovými křesly, atmosféra už ale tak nemocniční nebyla, nápad výjezdního odběru přišly podpořit hned desítky řidičů a zaměstnanců DPMB. Za nápadem pozvat výjezdní odběr stojí navíc akční řidička Miroslava Matušková: “Zorganizovat hromadný odběr mezi zaměstnanci dopravního podniku mě napadlo na základě dvou událostí. Jednak jsem postřehla na sociálních sítích, že nemocnice takové výjezdní odběry dělá a druhým impulsem byla situace jednoho našeho kolegy. Jeho dcera je vážně nemocná a sama potřebovala transfuzi krve. Tyhle dvě věci se spojily, vznikl nápad, který se podařilo díky skvělým kolegům a nemocnici uskutečnit.”

Díky výzvě řidičky šaliny paní Matuškové, přišlo darovat krev 19 nových prvodárců, což opět rozšíří řady dárců, které v případě potřeby může nemocnice oslovit. „Nemocnice krev nutně potřebují, proto jsme se rozhodli vyjít zejména velkým a středním organizacím vstříc a nabídnout z pohledu dárce krve pohodlnější a časově méně náročnou formu odběru přímo v zaměstnání. Těší nás zájem, který o odběry je a určitě budeme po prázdninách ve výjezdních odběrech pokračovat,“ říká primářka Transfúzního a tkáňového oddělení FN Brno MUDr. Hana Lejdarová.

Zájem o výjezdní odběr krve v DPMB podpořil i generální ředitel Miloš Havránek: “Podobné akce se v podniku dějí několikrát za rok, ať už byly sbirky pro oběti domácího násilí, pyžamka pro dětskou nemocnici nebo rodiny kolegů. Jsem moc pyšný na to, že se naši zaměstnanci tímto způsobem angažují a děkuji jim, že nejsou lhostejní. Tyto akce podnik spojí bez ohledu na pracovní zařazení.”

Zdroj a foto: FN Brno