//Oblíbený festival ledových soch je opět na Pustevnách – LEDOVÉ PUSTEVNY 2020

Oblíbený festival ledových soch je opět na Pustevnách – LEDOVÉ PUSTEVNY 2020

Opět po roce se na Pustevny vrátily ledové sochy – LEDOVÉ PUSTEVNY 2020. Tentokrát se jedná už o jubilejní dvacáty ročník tohoto oblíbeného festivalu. Po několika dnech řezbáři uplynulou sobotu 10. 1. 2020 dokončili svoji práci a festival byl slavnostně zahájen. Návštěvníci tedy mohou obdivovat ledové sochy ve své plné kráse, nasvícené profesionálním osvětlením.

Sochy jsou umístěny ve dvou velkých stanech a k vidění budou až do 26.1. 2020. Na výrobu soch bylo potřeba více než 40 tun ledu. Stany jsou otevřeny každý den od 8:30 do 16:30 hod.

Každým rokem se snaží organizátoři zlepšit kvalitu a rozšířit festival Ledové Pustevny, s čímž jsou spojeny rostoucí náklady na organizaci celého festivalu, proto bylo zavedeno vstupné, které se však platí pouze o víkendu. Před třemi lety byla navýšena kvantita ledu ze sedmi na čtyřicet tun, postavily se dva stany a sedm řezbářů pracovalo na sochách celých sedm dní.

V letošním roce přibyl ledový bar či fotopoint ve tvaru ledového trůnu. Také doprovodný program o víkendech každým rokem organizátoři vylepšují a rozšiřují, jako například živým vysíláním Hitrádia Orion, animačním programem pro děti či řadou soutěží o hodnotné ceny. O víkendech je připraven bohatý doprovodný program se spoustou her pro děti, bobovací hora, sněhové sochy a za příznivého počasí i bar. Fotokoutek a spousta další zábavy pro celou rodinu.Víkendový program
10.00–15.00 hod.

Živé studio Hitrádia Orion
Ledové soutěže pro děti i dospělé
Animační program pro děti
Bobovací dráha a lezecká hora
Relax zóny
Malování na sníh
Sněhovo-ledová stěna vzkazů
Tesání dárků z ledu
Ledová dílnička (spodní stanice lanovky)
Sněhové sochy na hotelu Radegast (za příznivého počasí)

Dobré vědět:
Otevírací doba stanů
DENNĚ 8.30–16.30 HOD

Vstupné
O víkendech: 50 KČ
Jedna vstupenka platí na vstup do obou stanů.
Ve všední dny: ZDARMA
Děti do 10 let a ZTP: ZDARMA
Vstup ZDARMA s lístkem na lanovku
Část vstupného bude věnována organizaci Haima při Fakultní nemocnici v Ostravě

Prodej vstupenek
O víkendech 8.30–16.30 HOD.
11.–12. 1. 2020, 18.–19. 1. 2020, 25.–26. 1. 2020

Vstupenky se prodávají před vstupem do stanů. Mějte u sebe však hotovost, protože do stanu Světadíly zakoupíte vstupenku pouze v hotovosti. Stan Ledová zoo akceptuje i platební karty.

Více informací najdete na webových stránkách www.pustevny.cz na nebo v FB události: https://www.facebook.com/events/797866154016085/ .

Pustevny jsou vzdálené necelé dvě hodiny cesty autem od Brna a jsou ideální k celodennímu výletu. K samotným sochám se můžete vydat pěšky, nebo využít lanovku, která vás vyveze až na samotný vrchol.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj a foto: Pustevny