//Festival Aromaterapie & Bylinky v Brně bude i letos

Festival Aromaterapie & Bylinky v Brně bude i letos

V neděli 13. září se v Otevřené zahradě v Brně sejdou milovníci léčivých rostlin. Spolek Aromaterapie & Bylinky tu pořádá největší festival s přednáškami, workshopy, aromajarmarkem, poradnami bylinářů a aromaterapeutů, destilací rostlin, bylinkovou gastrozónou a tematickými dílničkami pro děti. 

Program probíhá v celém areálu na čtyřech místech současně. Letos se tematicky dotknou také imunity, úlevě při respiračních onemocněních nebo celkové posily organismu. Ve venkovní kuchyni dostane prostor výroba přírodní kosmetiky, ale také vaření s podzimními bylinkami nebo výroba žvýkaček z pryskyřic. Ženský stan nabídne prožitkové workshopy, o které je každoročně velký zájem. Festival nabízí program pro začátečníky i pokročilé. Celkem budou návštěvníci vybírat z pětadvaceti přednášek a workshopů. Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro děti od jednoho roku jsou připraveny dílničky. Jak jinak, než na bylinkové téma. 

Aromajarmark láká na výrobky z léčivých rostlin ve všech podobách. Zájemci budou moci zakoupit nejkvalitnější bylinné směsi, tinktury a sirupy, přírodní mýdla od několika výrobců, éterické a rostlinné oleje z celého světa, vykuřovadla, přírodní kosmetiku i bylinkové speciality. Ty budou připravovat i stánky v bylinkové gastrozóně. Těšit se můžete na nealkoholické nápoje s bylinkami, konopné pivo a spoustu tematických pokrmů i dezertů. 

Festival Aromaterapie & Bylinky je jedinečnou příležitostí setkat se s lidmi na stejné vlně a poradit se osobně s bylináři a fytoterapeuty na jejich stáncích. Jde o největší setkání milovníků léčivých rostlin v České republice.

Podrobný program včetně všech přednášek i vystavovatelů najdete na webu: https://www.aromaterapieabylinky.cz/festival/ 

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v síti smsticket: https://www.smsticket.cz/vstupenky/21910-festival-aromaterapie-bylinky-2020

Festival se koná za každého počasí, mokrá varianta zajištěna.

Pro podrobnosti sledujte také Facebook: https://www.facebook.com/events/2666162233477573/ 

Zdroj a foto: Festival Aromaterapie & Bylinky