//Dvojnásobná radost šťastným rodičům přišla nečekaně

Dvojnásobná radost šťastným rodičům přišla nečekaně

Před několika dny záchranáři Zdravotnické záchranné služby JmK na Blanensku pomohli na svět nedočkavým dvojčátkům. Jonášek i Eliášek jsou zdraví a mají se čile k světu.

Dispečink vyslal k překotnému porodu dvojčat lékařskou posádku, operátorka Miroslava Bělušová zatím poskytla nastávajícímu tatínkovi oporu po telefonu. „Musím říct, že maminka byla ohromně statečná, přestože to pro ni rozhodně nebyla komfortní situace. Rodili jsme v ložnici a první miminko přišlo na svět poměrně snadno. Druhému kloučkovi se ale najednou na svět moc nechtělo. Tak jsme se rozhodli pro transport do porodnice, no a po cestě náš malý chlapec změnil názor. Začal se klubat ven, tak jsme zastavili a za chvíli jsme mezi námi přivítali i druhé miminko. Naštěstí vše proběhlo bez komplikací. Všichni jsme si oddechli, pak už jen velká radost. A abych nezapomněl, pochvalu si kromě maminky zaslouží i šikovný tatínek, pohotová operátorka a oba moji kolegové z posádky, kteří vše zvládli zkušeně a s klidem,“ popisuje situaci lékař Petr Hlavinka, který společně se záchranáři Miroslavem Davidem a Martinem Růžičkou pomáhal dvojčátkům na svět.

A jak si rodiče užívají první dny se svými dětičkami? „Popisovat jak šťastní jsme, snad ani není třeba. Co třeba je, tak vyjádřit neskonalý dík lidem, kteří nejen svým umem, ale i milým slovem provedli mou úžasnou partnerku porodem… A také ke mně se chovali hezky. Máte můj obdiv i dík,“ vzkazuje záchranářům pyšný tatínek dvou krásných kluků.

Zdroj a foto: ZZS JmK