//Druhý říjnový víkend vás v Brně vezme do lesa i do kina

Druhý říjnový víkend vás v Brně vezme do lesa i do kina

Hlavním tématem víkendu je v Brně podzim. Vyrazte třeba na stezku odvahy k Mravenci Lesíkovi nebo si vyřežte dýni v Otevřené zahradě. Nevlídné počasí můžete zahnat na festivalu Brněnská 16, který přináší krátké filmy z celého světa. Jak se tvoří komiks, zjistíte na festivalu KOMA v Káznici.

Tajemná podzimní příroda, tvořivé dílničky, stezka odvahy a hlavně spousta zábavy – to je Noční les. Akci si připravily Lesy města Brna v areálu U Mravence lesíka v Řečkovicích. Kromě pokoření vlastní bojácnosti na stezce odvahy můžou šikovní tvořílci vyhrát i pobyt v tree housu. Celá akce vyvrcholí ohňovou show, která propojí živel ohně s charismatickým tancem.

Krátké filmy z celého světa až do neděle zhlédnete v kině Art díky festivalu Brněnská 16. Na programu jsou vždy tematicky spojené bloky krátkých filmů. Věnují se například mladým tvůrcům – Young & Short či snímkům s queer tematikou – Queer Shorts. Navštívit můžete i doprovodný program, který se věnuje workshopům, prohlédnete si výstavu nebo můžete sdílet své zážitky s tvůrci na debatách.

Káznice hostí festival KOMA, který se specializuje na komiks a vše, co k němu patří. Letošním tématem jsou dvojice jak tvůrčí, tak tematické – padouch a hrdina, dvojice milenecké, dvojice metaforické jako světlo a tma a mnoho dalších. Díky doprovodnému programu si můžete zkusit třeba sítotisk nebo vytvořit komiksové charaktery. Večer jsou připraveny koncerty.

Na sobotu připadá Mezinárodní den archeologie a kde jinde ho oslavit než v Anthroposu? Kromě stálých expozic, věnujících se nejstaršímu osídlení u nás, bude připravena komentovaná prohlídka aktuální výstavy Nejstarší šperky a ozdoby těla. Expozicí návštěvníky provede kurátorka Martina Galetová.

Otevřená zahrada na Údolní zve v neděli všechny milovníky podzimu a tvoření z jeho darů na Dýňovou slavnost. Budete si moci vyřezat svoji dýni, připraveny jsou tvořivé dílny a soutěže, k poslechu budou hrát potulní muzikanti a vyzkoušet si budete moci i cirkusové kousky na tematickém workshopu.

Sportovní hala CESA Vysokého učení technického v Brně hostí nedělní florbalové utkání mezi brněnskými Gullivers a týmem z Českých Budějovic FBC Štíři. Fandit přímo u palubovky můžete od 18 hodin.

Zdroj: MMB