//Do víru tance i mezi planety. Udělejte si krásnou tečku za prvním srpnovým týdnem

Do víru tance i mezi planety. Udělejte si krásnou tečku za prvním srpnovým týdnem

Polovina prázdnin je za námi a akce v Brně neztrácejí dech. O víkendu podlehnete latinskoamerickému temperamentu na Brasil Festu. Na komunitní akce zve Líšeň sobě i První historické oslavy osady v Cacovicích. Festival planet rozsvítí Kraví horu a v Industře se seznámíte s elektronickou hudbou.

V rámci Festivalu planet se v pátek večer uskuteční v parku na Kraví hoře setkání světlušek i světloplachů. Akce začíná ve 20 hodin přímo u nafouknutých vesmírných těles v parku. S sebou si vezměte svítidlo a případně i zajímavý kostým – fantazii se meze nekladou, myslete však na bezpečnost a vyvarujte se otevřeného ohně. Dozvíte se více o nebeské klenbě a nebudou chybět informace o blížícím se roji Perseid, který kulminuje okolo 13. srpna.

Brazilským rytmům podlehnete už v pátek a latinskoamerická kultura bude prýštit brněnskými ulicemi až do neděle. Brasil Fest přiveze do města opět kulturu a zvyky této vzdálené země. Těšit se můžete na tradiční karnevalový průvod městem s tanečníky, bubeníky a alegorickým vozem „200 Anos“, který odkazuje na dvousetleté výročí samostatnosti Brazílie. Během víkendu si vychutnáte speciality tamní kuchyně i spoustu jedinečných koncertů. Podrobný program najdete na webu.

Již třináctý ročník festivalu Líšeň sobě se koná po celý tento víkend. Každý den se akce odehraje na jiném místě, a to v Orlovně, v Dělňáku a u Kostelíčku. Těšit se můžete na rozmanitý kulturní program, ten zahrnuje divadlo, hudbu i posezení u ohně. Vstupné je dobrovolné. Podobná akce se v sobotu bude konat i v Maloměřicích. První historické oslavy osady v Cacovicích zvou nejen místní do areálu historického mlýna na cacovském ostrově. Prohlédnete si práci tradičních řemeslníku, chybět nebude kovář a také výrobce renesančních hudebních nástrojů. Večer bude připraveno hudební vystoupení.

Brno a jeho chrámy zvou v sobotu na prohlídku kostela sv. Janů s Loretou. Tato prohlídka je přichystána pro děti od 8 do 12 let a jejich rodiče či prarodiče. Dozvíte se více o výrazné výzdobě kostela a významu soch i fresek minoritského kostela ze 13. století.

V pátek se v prostoru pod platany u kavárny Industra v Nové Zbrojovce koná AVA chillout session. V klidném prostředí pod stromy si vychutnáte hudbu pod taktovkou kolektivu AVA, který v Brně spojuje elektronickou hudbu s neobvyklými místy. Vše se rozjede už v 17 hodin a akce je vhodná pro celé rodiny.

Zdroj: MMB