//Dívky kradly oblečení za tisíce korun

Dívky kradly oblečení za tisíce korun

Hlídky městské policie vyrážely zkraje týdne večer v rozmezí jen několika minut do nákupní galerie v centru města kvůli údajným krádežím.

Dvě ženy svoji pozornost zaměřily na oblečení, jejich úmysl odnést si ho bez zaplacení ale včas odhalili pracovníci ostrahy. V prvním případě prý s neuhrazeným zbožím za téměř šest tisíc pět set korun prošla pokladní zónou pětadvacetiletá srbsky hovořící cizinka. Strážníkům se ke krádeži přiznala a pokutu, kterou si od nich vysloužila, chtěla zaplatit kartou. Držitelem platební karty byl však muž, kterého označila za svého přítele. Jaké jméno je uvedené na kartě, ale strážníkům říct nedokázala. Případ s podezřením ze spáchání trestného činu proto postoupili policistům.

Do jejich rukou předali také nezletilou dívku, která se jen o pár metrů dál pokusila odcizit oblečení za necelých tisíc korun. Zboží nebylo poškozené, personál jej tedy mohl vrátit zpět do regálu. Při ověřování totožnosti ale vyšlo najevo, že po dívce je vyhlášeno celostátní pátrání. Ještě než si ji převzali policisté, také ona dostala od strážníků za krádež pokutu.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today