//Divadlo Bolka Polívky se opět otevírá divákům

Divadlo Bolka Polívky se opět otevírá divákům

I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás naživo Divadlo Bolka Polívky připravilo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19:00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19:00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

„Terapii sdílením jsme plánovali uvést na zakončení festivalu Ženy ženám alespoň online. Jsme tak moc rádi, že se nám povedlo zařídit vše tak, abychom mohli tento výjimečný projekt zrealizovat s diváky, protože právě v tomto případě je bezprostřední kontakt s publikem velmi důležitý,“ uvedla ředitelka Divadla Bolka Polívky Kateřina Komárková.

„Mimořádně jsme pak u příležitosti znovuotevření nasadili na 1. června inscenaci DNA, symbolicky jako poděkování Bolka Polívky všem našim věrným divákům,“ upřesnila Kateřina Komárková.

Vstupenky je možné zakoupit na webu divadla. Vzhledem k epidemické situaci bude kapacita hlediště omezena na polovinu a bude nezbytné dodržovat platná hygienická opatření – podrobnosti najdete na webu divadla v aktualitách.

Pro ty, kteří by z jakéhokoliv důvodu neměli zajištěný antigenní test, zprostředkovalo divadlo certifikované antigenní testování v místnosti vedle pokladny divadla. Diváci s platnou vstupenkou se mohou nechat otestovat v den představení od 16:00 do 18:00. Potvrzení o výsledku testu obdrží písemnou formou v místě testování do 15 minut (s tímto výsledkem je možné zúčastnit se i dalších akcí konajících se v následujících 72 hodinách). Na toto testování je nutné se předem zaregistrovat pomocí formuláře, který je zveřejněn na webu Divadla Bolka Polívky.

Terapie sdílením LIVE s Honzou Vojtkem a Ester Geislerovou
pátek 28. 5. 2021 v 19:00
provázejí: Jan Vojtko, Ester Geislerová
Terapie sdílením se stala v online světě pojmem a postupně získala také podobu audioseriálu, TV seriálu, přednášky a knih. Instagram @Esterajosefina je známý od roku 2018 autentickými, mrazivými, a zároveň cynický úsměv vzbuzujícími větami, kterými se lidé rozcházejí. „S odborníkem a terapeutem, Honzou Vojtkem, jsme připravili přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá nebo trápí, pomáháme najít cestu nebo přerámování. Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou,“ říká autorka a kurátorka projektu #terapiesdilenim Ester Geislerová.

DNA / Divadlo Bolka Polívky
úterý 1. 6. 2021 v 19:00
Autor a režie: Bolek Polívka
Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer, diváci
„To jsou samé drogy, čuchání, injekce, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“

Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera, Anna Polívková.

DNA, jako slovo, jsou jen tři písmena. DNA, jako titul, představuje tři prvky s důležitým významem pro autorskou hru Bolka Polívky. DNA je šroubovice genetických informací, nositel dědičnosti mezi otcem a dcerou. Dna, to je také choroba, která se táhne celým životem a občas ho v nejnevhodnější okamžik ovlivní. A jsou tu i jiná dna. Chvilky, na které se snažíme zapomenout, ale nedaří se nám a připomínáme si je. Dna osobní, vztahová i existenční.

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají humorné i vážnější situace svého všedního života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky 2021
Kultura se probouzí k životu, a tak je jisté, že během léta můžete za Divadlem Bolka Polívky vyrazit na oblíbené Letní scény. Letní scény se od 12. června do 18. srpna postupně uskuteční v Brně, v Mikulově a ve Slavkově u Brna. Pro letošní rok si divadlo připravilo řadu novinek. Tou hlavní je především změna místa: divadlo se přesouvá z Biskupského dvora do amfiteátru na Kraví hoře, který skýtá kouzelné výhledy na celé město.

Zdroj a foto: DBP