//Čtvrtý adventní víkend nabízí hudební zážitky i netradiční mši

Čtvrtý adventní víkend nabízí hudební zážitky i netradiční mši

Poslední dny před Vánoci jsou ve znamení setkávání, vánočních večírků a koncertů. Tak by se mohl charakterizovat i nadcházející víkend, nicméně ten nabízí i mnoho dalšího. Rodiny s dětmi si užijí na Špilberku, Českou mši vánoční můžete zažít jinak, než jste zvyklí, v Domě uměni si prohlédnete výstavu o Kanceláři architekta města Brna.

Víkend si můžete začít užívat již dnes, a to na koncertě Jazzmaros Quartet v Zemanově kavárně. Vánoční večírek zde začíná v 18 hodin, lístky v předprodeji zakoupíte přímo v kavárně.

Pokud máte rádi tvoření s dětmi, můžete se zastavit do dílniček na hradě Špilberk. Akce proběhne v sobotu od 10 hodin do 17 hodin. Vstupenky si zajistíte na webu, jejich součástí je i volný vstup na všechny stálé výstavy.

Plaisirs de Musique společně s Hospicem sv. Alžběty pořádají v sobotu od 17 hodin v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí adventní koncert, jehož výtěžek je určen na podporu činnosti hospice. Vstupenky jsou k dostání na stránkách TIC BRNO nebo přímo na místě.

Kdo si touží před Vánoci ještě pořádně zafandit, může navštívit zápas brněnských volejbalistů, kteří se zítra v 18:00 utkají s Benátkami nad Jizerou. Ty jsou jejich rivalem v boji o play-off, výhra by tedy jihomoravskému celku významně pomohla.

Tradiční Českou mši vánoční v neděli zažijete ve velmi netradičním prostředí – na královopolském nádraží. Vstupné bude dobrovolné, výtěžek poputuje Společnosti pro ranou péči.

Chcete zjistit, čím se přesně zabývá Kancelář architekta města? Jakým projektům se věnuje a co to vlastně znamená mít městského architekta? Tak to nevynechejte výstavu Umění měnit Brno v Procházkově síni Domu umění. Prohlédnete si projekty, akce i vize, které KAM připravil i připravuje. Čekají na vás výsledky architektonických soutěží, včetně vítězných projektů. Poznáte rozvoj Brna plánovaný nejen v celoměstském měřítku, ale také na úrovni dopravy jedné ulice.

Zdroj a foto: MMB