//Brno od středy přivítá nový hudební festival Letokruh. Vstupenky lze koupit i na místě

Brno od středy přivítá nový hudební festival Letokruh. Vstupenky lze koupit i na místě

Organizátoři tradičních Majálesů připravili nový hudební festival Letokruh, který se odehraje v souladu s vládními nařízeními. Festival „doputuje“ do třech českých měst. První zastávkou je Brno, a to už ve středu 15. července na stadionu Za Lužánkami. Brněnský Letokruh přivede do města během čtyř dní české i slovenské hudební interprety různých žánrů. Dorazí například Marek Ztracený, Ben Cristovao, kapely Mirai či No Name. Vstupenky lze kupovat jak online, tak i na místě.

Brno jako první město přivítá nový hudební festival Letokruh. Ten během 4 dní představí hudební hvězdy různých žánrů. „Festival je rozdělen do čtyř oddělených dnů, přičemž každý patří jinému hudebnímu žánru. Lidé si kupují vstupenku na den, který jim z hlediska hudebního stylu sedí nejvíce. Středa patří hiphopu, čtvrtek rocku, následují dva dny popu,“ shrnuje organizátor Letokruhu Michal Šamánek.

Jeden den nabídne minimálně tři koncerty

V jeden den si lidé vychutnají exkluzivní koncerty tří hvězd. V Brně se díky Letokruhu tento týden objeví například Marek Ztracený, pro kterého je Letokruh jedinou letní veřejnou akcí, na níž předvede svoji show. „Ta pauza vlastně nebyla úplně špatná. Díky ní jsem totiž zdravým způsobem hudebně a sociálně vyhladověl. Nabídka hrát na Letokruhu přišla v pravou chvíli. Už jsem cítil přetlak energie a chuti se zase bavit s lidmi, aniž bych se čehokoliv bál. Od chvíle, co vím, že vystoupím na Letokruhu, už zase cítím ten příjemný adrenalin. A upřímně se těším, až na to pódium vlítnu,“ říká Marek Ztracený.

Za Lužánkami se objeví také zpěvák Richard Krajčo či Ben Cristovao. „Byli jsme připraveni na nabité léto, ale nakonec to dopadlo jinak. Proto jsem rád, že si to s kapelou vynahradíme i díky tomuto novému festivalu. Jeho omezená kapacita navíc přinese komornější a pro mě určitě i přátelštější atmosféru,“ uvádí Ben Cristovao, který kvůli koronavirové situaci přesunul velkolepý koncert v pražské O2 aréně na rok 2021. Rockovému dni vévodí Rybičky 48, které doplní slovenské kapely Horkýže Slíže a Inekafe. Mimořádně silný je rovněž hiphopový program, kde vystoupí dokonce čtyři nejvíce rezonující jména současné scény – Yzomandias, Viktor Sheen, Dorian a Calin.

Kapacita akce je omezena na základě aktuálních vládních nařízení. Vstupenky budou v prodeji také na místě v den akce. Po Brně zamíří nový festival do Hradce Králové, kde odstartuje ve středu 22. července. Poslední zastávkou s termínem od 29. července je poté Praha.

Zdroj a foto: Brněnský Letokruh