//Brněnští atleti lákají na Mistrák jak Brno

Brněnští atleti lákají na Mistrák jak Brno

„Zaplňte Palačák, bude to Mistrák jak Brno.“ Republikový šampionát, který v pátek 26. a sobotu 27. července hostí stadion Pod Palackého vrchem, má svou oficiální video pozvánku. V 90vteřinovém spotu lákají do Brna atleti, kteří prošli zdejší atletikou anebo zde stále trénují.

V polovině letních prázdnin se sjede domácí atletická špička do moravské metropole, aby se zde utkala o mistrovské tituly a medaile. Ostrá konkurence zároveň jako obvykle skýtá vítanou příležitost, jak splnit náročná výkonnostní kritéria pro vrcholné akce. Letos půjde zejména pro říjnový světový šampionát v Dauhá, na který se lze kvalifikovat ještě začátkem září, ale již krátce po MČR se uzavře nominace na mistrovství Evropy družstev v Bydhošti (11. a 12. srpna).

Skvělé výkony vyžadují patřičnou diváckou podporu. Proto se stává již samozřejmostí, že na šampionát speciálně zvou sami atleti. Role v upoutávce na „Mistrák jak Brno“ se zhostila pětice těch, kteří vzešli z brněnské atletiky anebo jsou nadále její součástí. Dvojice běžců z Moravské Slavie Brno Martin Schmöger a Jakub Stibal (finalista stýplu na ME do 17 let) se proháněla po parku Lužánky. Tyčkařka Rebeka Šilhanová z AK Olymp Brno (šestá z MS juniorů, účastnice ME dospělých) se pohybovala se svým náčiním před Janáčkovým divadlem, Marcela Pírková (2x na ME dospělých, členka reprezentační štafety), která v současnosti hájí barvy Univerzitního sportovního klubu Praha, zase sprintovala Dominikánském náměstí a náměstí Svobody.

Celý klip otevírá na hradě Špilberk výškařka Michaela Hrubá. Účastnice vrcholných soutěží včetně olympiády a šestá z loňského ME v Berlíně či letošního HME v Glasgow je rodačkou z Bořitova u Blanska, kde také absolvovala první atletické krůčky, ale s nedalekým Brnem byla a je nadále spojena, i když i ona nyní obléká dres USK Praha. „Hned se mi líbil nápad točit mou disciplínu na Špilberku, bylo zábavné vymýšlet, jak jej spojit s výškou. Deštivé počasí nám situaci příliš neusnadnilo, ale atmosféra na natáčení byla i tak super, se štábem se známe už z klipu pro Kontinentální pohár,“ popsala Míša. „Hlavní je ale výsledek, a na to, kolik se třeba nám podařilo udělat záběrů, je to fakt povedené,“ chválí.

Pochopitelně doufá, že třeba i díky spotu do Brna dorazí ještě více diváků. „Moc se na šampionát těším. Výška bude ve městě a náměstím Svobody projde spousta lidí, takže i ti, co třeba jen půjdou kolem, se třeba zastaví, aby se podívali. Já – a věřím, že i kolegyně z disciplíny – si tuhle příjemnou změnu určitě užijeme,“ zve Hrubá.
Výška žen se odehraje v pátek 26. července večer (18:45) jako tečka za prvním dnem programu na stadionu Pod Palackého vrchem, který bude probíhat od 11:30 se startem štafet kolem 17. hodiny. V sobotu 27. června pokračují soutěže na stadionu druhým a závěrečným dnem s úvodní disciplínou od 13:30 a poslední v 18:50.

Vstupenky na šampionát jsou k dispozici v síti Ticketportal, na stání za 100 Kč, na tribunu za 200 Kč za jeden den.

Zdroj: atletika.cz