//Adventní tematické prohlídky

Adventní tematické prohlídky

Kláštery v Brně a Brněnské betlémy – to jsou témata Adventních tematických prohlídek, které připravil TIC BRNO na prosinec.

Kláštery v Brně

Protože adventní čas má mít primárně rozměr duchovní, projdeme se během těchto procházek duchovními centry města Brna. Těmi byly již od středověku kláštery a řádové komunity. Zjistíte, že dominikánský klášter je nejstarší v Brně, proč jsou kapucínské kostely stejné na celém světě a že brněnští minorité jsou řád, který svůj klášter obývá nejdéle ze všech v celém Brně.

Přijďte si udělat příjemné odpoledne během adventních sobot. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o slavení adventu, proč se váže adventní věnec, proč je barva svíček taková, jaká je a proč se v adventu nemají zpívat koledy a co se během tohoto období v minulosti zpívalo. Začátek vycházek bude vždy na nádvoří Staré radnice a končit budeme na náměstí Svobody.

Sraz: nádvoří Staré radnice, Délka: 90 min., Průvodce: Martin Koplík

Termíny: so 5. 12., 12. 12. (pro nemoc průvodce zrušena), 19. 12. 2020 ve 14.00 – rezervujte předběžně zde!

Komentovaná prohlídka Kláštery v Brně v termínu 12. 12. 2020 je pro nemoc průvodce zrušena. Výměnu vstupenek či storno lze v případě nákupu online provést na e-mailu michalkova@ticbrno.cz, při nákupu na informačním centru pak přímo na IC. 

Brněnské betlémy

Vydejte se s TIC BRNO na vánočně laděnou prohlídku po betlémech umístěných v brněnských kostelích. Dozvíte se o historii tradice betlémů v Brně i ve světě.

Sraz: před kostelem sv. Jakuba, Délka prohlídky: 90 min., Průvodce: Martin Koplík

Termín: 28. 12. 2020 ve 16.00 – rezervujte předběžně zde!

Zdroj: GO to BRNO

Ilustrační foto: Jiří Kružík