//Adoptivní rodiče podpořili Zoo Brno částkou 340 tisíc korun

Adoptivní rodiče podpořili Zoo Brno částkou 340 tisíc korun

Brněnská zoo byla zavřená přesně 42 dní. Během této doby jí příznivci poslali téměř 340 tisíc korun prostřednictvím adopcí. Ve srovnání se stejným obdobím v přechozím roce je to o 215 tisíc korun více.

„Nesmírně si této podpory vážíme. Nebyla to pro nás snadná situace. Sice jsme se na řadě míst snažili šetřit, ale bez ohledu na zavřené brány zoo jsme se museli postarat o všechna zvířata úplně stejně, jako kdyby bylo otevřeno. Finanční ztráty sice počítáme v řádech milionů korun, ale také právě proto si každého příspěvku na náš provoz nesmírně ceníme,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Zoo byla uzavřená od 16. března, návštěvníci se do ní vrátili 27. dubna. V mezičase příznivci poslali na adopční účet 339 824 korun. V předchozím roce to bylo 124 019 korun, o rok dříve 116 550 korun. Celkem adoptovali 158 zvířat a průměrná výše příspěvku dosáhla 2 510 korun.

„Nejvíce adopcí si vysloužil vlk arktický, což není nijak překvapující vzhledem k jeho dlouhodobé oblibě. Za ním se umístil psoun prériový a páv korunkatý. Naopak velkým překvapením pro nás byla čtvrtá příčka pro manula. Velkou roli v tom určitě sehrál Mezinárodní den manulů, který jsme si připomněli 23. dubna online komentovaným krmením a speciálním kvízem na webu a Instagramu,“ doplnila specialistka pro obchod a adopce Zoo Brno Dominika Zavadilová.

Nejvyšší jednorázový příspěvek činil 25 tisíc korun a byl rozložen mezi více zvířat. Celkem 17 adoptivních rodičů přispělo částkou nad pět tisíc korun. „Pro nás velmi potěšující je zejména to, že 80 % adoptivních rodičů přispělo úplně poprvé. I touto cestou všem moc děkujeme,“ uzavřela Zavadilová.

Po znovuotevření přišlo do Zoo Brno zatím 7 328 lidí, ve stejném období v loňském roce jich 9 288.

Zdroj: Zoo Brno
Foto: Amálka Mrkosová