//30. Brněnský biojarmark na Zelném trhu

30. Brněnský biojarmark na Zelném trhu

Brněnský biojarmark, to je tradiční setkání ekologických pěstitelů a chovatelů, výrobců moštů i vína s těmi nejdůležitějšími – návštěvníky a zákazníky. Přijďte poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy. Při nákupu Vám rádi povědí o své práci, takže budete přesně vědět, odkud a z jakých podmínek vaše jídlo pochází.

Biozelenina, biovíno, biomošty, biosýry, bioobčerstvení. Stánky neziskových organizací, osvěta o lokálních potravinách, jak poznat bio a nebio. Již 30. ročník tradiční jihomoravské akce. Připraveno bude i občerstvení vyrobené převážně ze surovin ekologického zemědělství, na děti i dospělé čeká doprovodný program.

Kde: Brno, Zelný trh (horní část)
Kdy: sobota 2.10.: 9-14 hodin

Biozelenina z Velehradu – prokazatelně kvalitní a bez chemie! Nově se ukáže sociální podnik Jasan s vlastní bio zeleninou, chléb a zpracovanými výrobky jako jsou pesta, sirupy a marmelády. Ekofarma Pařilovi bude prodávat biovejce, biozeleninu, biodýně, sušené a čerstvé byliny, ale i ručně přadenou ovčí vlnu. Těšit se můžete na biopufované chlebíčky z Racia. A pochopitelně bude i biovíno a biohroznové mošty a hroznové želé z Vinařství Válka. K nakupování zahraje cimbálovka Veronica.

Osvěta na biojarmarku
Ekologická poradna Veronica – poradna přírodního zahradníka, informace o ekologickém zemědělství na Moravě, jak se orientovat na farmářském trhu
Sedmá generace – ekologická osvěta, informace o biopotravinách
Nadace Veronica – benefiční kytkoblešák. Možnost zakoupit si nebo donést hrnkové květiny (pokojovky, sukulenty a kaktusy, i venkovní rostliny na zahradu). Výtěžek půjde na obnovou poškozených stromů po tornádu.

Doprovodný program
Cimbálová muzika Veronica (10-14 h)
Dětský koutek

Zdroj: Veronica.cz
Foto: Michaela Vondrášková