//FNUSA začala očkování třetí dávkou

FNUSA začala očkování třetí dávkou

Od čtvrtka se začala v obou očkovacích centrech Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dle doporučení podávat třetí dávku již po šesti měsících od dávky druhé. Týká se to očkovacího centra přímo v areálu nemocnice a očkovacího centra pro neregistrované v brněnském OC Olympia.

Do obchodního centra Olympia mohou zájemci chodit po šesti měsících od druhé dávky zcela volně bez registrace, a to každý den včetně víkendů v čase 10:00 – 20:00 hodin. „Třidávkově“ podávají naši zdravotníci v Olympii vakcínu Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech, jednodávkově pak vakcínu Janssen od výrobce Johnson&Johnson. Pokud bych měla srovnat zájem o první dávku od Pfizeru a dávku od Johnsona, je to zhruba stejné, půl na půl.

V očkovacím centru přímo v areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se mohou zájemci objednat přes centrální registrační systém (nejen na třetí, ale také na první nebo druhou dávku), i tady však mohou přijít bez registrace, a to ve všední dny v čase 7:30-12:00.

Celkem bylo zdravotníky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zatím podáno 2171 třetích dávek. V očkovacím centru v nemocnici aplikovali tento týden 57 dávek seniorům 80+ (začalo v pondělí), zbylá čísla jsou domovy seniorů, sociální služby (očkuje mobilní očkovací tým), zaměstnanci + další externí zdravotníci.

Zdroj a foto: FNUSA