//120 lidí darovalo krev se Zbrojovkou

120 lidí darovalo krev se Zbrojovkou

Akce Daruj krev se Zbrojovkou zaznamenala i letos úspěch u dárců. Celkově přišlo 120 dárců, 15 z nich darovalo krev dnes poprvé. Dárci v doprovodu hráčů fotbalového klubu se mohli občerstvit u stánku Radia Kiss a Pojišťovny VZP, a.s., získat lístky na domácí zápas s Prostějovem nebo vyhrát v soutěži od AZ SERVIS, a.s..

Spolupráce FC Zbrojovka Brno s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Brno trvá od roku 2013, akce Daruj krev se Zbrojovkou je zaměřena především na propagaci dárcovství a nábor prvodárců.

Dárci všech krevních skupin jsou na Transfuzním a tkáňovém oddělení FN Brno neustále zapotřebí, odběr krve přitom zabere jen 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Na konci loňského roku se také podařilo zavést on-line objednávání dárců. Blíže k problematice dárcovství v rozhovoru s primářkou Transfuzního a tkáňového oddělení FN Brno MUDr. Hanou Lejdarovou zde: https://www.fnbrno.cz/mudr-hana-lejdarova-darovat-krev-staci-se-rozhodnout-a-prijit/t6133 nebo na webových stránkách oddělní zde: https://www.fnbrno.cz/transfuzni-a-tkanove-oddeleni/k1489 .

Zdroj a foto: FN Brno