//Známe top 5 vůní, které ovládnou letošní jaro

Známe top 5 vůní, které ovládnou letošní jaro

Možná to letos nebyla úplně nejkrutější zima, kterou jste kdy zažili. Ale vsadili bychom svůj oblíbený parfém, že se po týdnech pošmourného počasí a nedostatku slunce už nemůžete dočkat jara. Až své neforemné teplé bundy, kabáty a svetry nahradíte skvěle padnoucími džínovými či koženými bundičkami, vytáhnete rozevláté šaty a vyměníte nepohodlné kozačky za jarní polobotky. Ta chvíle se blíží. A stejné odlehčení jako váš šatník si pochopitelně žádá i vaše vůně.

Těžší parfémy odsuňte do pozadí a uvolněte místo svěžím toaletkám a parfémovaným vodám, v jejichž srdcích bijí květiny. Právě vůně rozkvetlých květů v doprovodu zelených a citrusových tónů vás okamžitě naladí na tu správnou jarní notu. Květinovou.

Rebelská Chloe Nomade
Parfémovaná voda Nomade vnesla před dvěma lety svěží jarní větřík do voňavého arzenálu francouzské značky Chloe. Již originální flakon dával tušit, že právě vzniklo něco úžasného a zcela odlišného od všech ostatních vůní Chloe. Nomade byla od začátku tak trochu jiná. Smyslně ženská, ale zároveň při každé příležitosti rebelská. Právě proto si ji oblíbily všechny moderní ženy s duší rebelky, které hází každodenní starosti za hlavu a užívají si života. Chyprově-květinová vůně s dominantním dubovým mechem, mirabelkou, frézií a broskví je její nepostradatelnou společnicí pro každý den.

Originální Balenciaga Florabotanica
Milujete procházky přírodou a v botanických zahradách byste nejraději trávila všechen volný čas? Pak si jistě oblíbíte i květinově-zelenou parfémovanou vodu Florabotanica od značky Balenciaga. Zajímavé je, že na první přičichnutí ji spousta lidí zavrhne. O to větší radost vám ale přinese, pokud jí dáte druhou šanci a umožníte plně se rozvinout, stejně jako rozkvétá krásná růže, jež ovládá celou vonnou kompozici. Nechte se unášet i tóny máty, karafiátu, vetiveru, ambry a trochu překvapivě konopí, které podtrhuje originální duši této návykové vůně.

Éterická Marc Jacobs Daisy Dream
Modrá je dobrá, hlásá populární česká písnička a jako by to tvůrci této vůně tušili, celá toaletka Daisy Dream se nese v modrém duchu. Přímá následovnice oblíbené Daisy našla inspiraci v romantických sedmikráskách a blankytně modrém nebi. Vonná kompozice je hravá, svěží a lehká, vkusně kombinuje modré květy vistárie, lahodné ostružiny, šťavnaté liči, hrušky, grapefruit i jasmín. Vsaďte toto jaro na květiny a ovoce a sáhněte po vůni, která dokáže zlepšovat náladu na potkání.

Osvěžující Roberto Cavalli Paradiso Azzurro
Kolekce vůní Paradiso od Roberto Cavalli před námi už léta otevírá brány do exotických rájů, vzdálených dovolenkových destinací a přírodních skvostů. Nejinak je tomu i v případě parfémované vody Paradiso Azzurro, která je ale oproti svým kolegyním o poznání více svěží a vzdušná. Hlavní roli hrají nezaměnitelný cypřiš, aromatická levandule, divoký jasmín a vodní tóny, to vše doprovází jiskřivé citrusy, šťavnaté ovoce a nasládle dřevitý základ. Květinově-akvatická vůně ve vás vyvolá vzpomínky na pohodové procházky po pláži, hřejivý dotek slunce na pokožce i lehký mořský vánek.

Nezávislá Boss Ma Vie Pour Femme
Pro vůni, která má kouzelnou moc oslnit všechny ve svém dosahu, nepotřebujete záplavu vonných složek a komplikovanou kompozici. Důkazem je bezpochyby květinová parfémovaná voda Boss Ma Vie Pour Femme. Pouhopouhých 6 ingrediencí stačí ke stvoření elegantní vůně pro silné a nezávislé ženy, vůně odrážející současný hektický svět, ale zároveň podtrhující tradiční hodnoty. Parfémovaná voda se otevírá moderním tónem kaktusového květu, následuje květinové srdce plné jasmínů, růží a frézií, aby vše stylově uzavřel cedr a další dřevité noty.

Tak která z jarních vůní bude vaší favoritkou? Vyberte si jednu pro sebe a další třeba můžete věnovat své mamince k blížícímu se Dni matek. Kompletní jarní inspiraci hledejte v online parfumerii Elnino.cz – www.parfemy-elnino.cz.

Zdroj a foto: Elnino.cz