//Vlakové spojení mezi Brnem a Bohumínem bude provozovat Regiojet

Vlakové spojení mezi Brnem a Bohumínem bude provozovat Regiojet

Ministerstvo dopravy otevřelo obálky s nabídkami na provozování státem objednávané linky R8 z Brna do Bohumína.

Od prosince 2019 bude následujících osm let provozovat vlakové spojení společnost Regiojet za 252 milionů korun ročně, celková kompenzace v rámci osmileté smlouvy tak bude činit 2,017 mld. Kč. Samotná smlouva vyžaduje postupné zvýšení kvalitativních parametrů, zároveň dochází k navýšení rozsahu dopravy o 19 procent.

„O dopravu na lince R8 Brno – Bohumín v uplynulých měsících projevili zájem ještě dopravci Leo Express a České dráhy. Nejvýhodnější nabídku pro stát ve výši 251 milionů korun ročně podal Leo Express, dopravce však nesplnil zadávací podmínky, proto byl ze soutěže vyřazen,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Stávající dopravce České dráhy nabídl osmileté provozování linky Brna do Bohumína s nabídkou ve výši 2,223 mld. Kč. Cena se vztahuje k celému období osmi jízdních řádů, tedy od začátku platnosti jízdního řádu 2019/2020 až do konce platnosti jízdního řádu v letech 2026 a 2027. Oproti předpokladům z kalkulací dopravců z jara letošního roku konkurenční tlak vedl ke snížení nabídky o cca 50 mil. Kč ročně.

Zdroj: MDCR
Foto: RegioJet