//Vila Stiassni v hávu svatebním

Vila Stiassni v hávu svatebním

Elegantní interiéry prvorepublikové vily Stiassni v Brně již po čtvrté rozkvetou záplavou květinových aranžmá vytvořených týmem floristy Slávka Rabušice.

„Pro každý ročník pečlivě volíme téma. Pro rok 2020 jsme se rozhodli připomenout krásné 111. výročí od svatby manželů Stiassni, stavitelů vily, proto se celá květinová výstava ponese ve svatebním duchu. Nebudou chybět ani dobové svatební šaty a doplňky“, uvedla k výstavě kastelánka vily Kateřina Konečná.

Květiny a historické interiéry představují dokonalé spojení, neboť nám vnáší život do míst, která již původní obyvatelé opustili. Ve vile Stiassni je navíc záměrně volen zimní termín, kdy je krása živých kvetoucích květin ještě více umocněna nevlídným venkovním počasím.

„Návštěvníci si mohou vychutnat krásné vilové interiéry v jedinečném spojení se stovkami květů, které vilu na několik dní doslova rozzáří. Nenechte si ujít příležitost vidět vilu v hávu svatebním a třeba se i nechat inspirovat pro svůj svatební den“, dodává kastelánka vily.

Květinová výstava je nedílnou součástí prohlídkové trasy vily. Květiny tak zdobí jak reprezentativní salonky, tak i soukromé pokoje rodiny, které si návštěvníci mohou prohlédnout společně s průvodcem. V době konání výstavy je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Prohlídky vychází vždy v celou hodinu. Více informací na www.vila-stiassni.cz.

VILA STIASSNI
Vilu si nechal pro svoji rodinu postavit brněnský textilní továrník Alfred Stiassni, který společně s manželkou Hermine oslovil tehdy velmi populárního brněnského architekta Ernsta Wiesnera, který v letech 1927–1929 stavbu realizoval. Součástí je také tříhektarová zahrada, obklopující vilu ze všech stran. V zahradě najdeme funkční tenisový kurt či bazén.

Zdroj a foto: Vila Stiassni